Clearex podejmie wicemistrza. Ma rachunek do wyrównania (wideo)

Clearex podejmie wicemistrza. Ma rachunek do wyrównania (wideo)
Adam Wędzony (z lewej) zdobywa bramkę w poprzednim spotkaniu Cleareksu - z Gattą Zduńska WolaFot. Adrian Ślązok

W niedzielę (3.11.) w hali MORiS Clearex Chorzów zmierzy się z FC KJ Toruń. Będzie to mecz brązowego ze srebrnym medalistą poprzedniego sezonu.

W pierwszy listopadowy weekend z chorzowskich drużyn jedynie Clearex wystąpi we własnej hali (Ruch zagra w sobotę w Zielonej Górze z Lechią, zaś KPR Ruch w niedzielę w Elblągu ze Startem). Nasi futsalowcy postarają się w niedzielę o przedłużenie zwycięskiej serii na swoim terenie.

Zespół Mirosława Miozgi grał do tej pory według schematu: u siebie same wygrane, na wyjazdach same porażki. W hali MORiS pokonywał kolejno: Piasta Gliwice (3:1), AZS UŚ Katowice (10:2) i Gattę Zduńska Wola (4:3).

Kolejnym rywalem Cleareksu będzie wicemistrz Polski FC KJ Toruń, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce, ale… zagrał tylko dwa spotkania (oba zremisował – z Red Dragons Pniewy 5:5 i ekipą Futsal Leszno 1:1).

Z torunianami nasza drużyna ma rachunek do wyrównania. W poprzednim sezonie Clearex walczył z FC o srebrny medal. W decydującym spotkaniu w Toruniu chorzowianie (grając w osłabionym składzie) prowadzili 5:4, by po przerwie opaść z sił i przegrać 5:9. Stracili szanse na wicemistrzostwo, ale ocalili brąz.

Clearex po sześciu kolejkach jest na 4. miejscu (ma 9 punktów, o trzy mniej od lidera, Gatty Zduńska Wola).

Zobacz zapowiedź meczu Clearex – FC KJ Toruń

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa