Reklama:


Wadim Iwanow odejdzie z Cleareksu

Wadim Iwanow odejdzie z Cleareksu
Wadim Iwanow z końcem grudnia pożegna się z chorzowskim CleareksemFot. Adrian Ślązok

Pierwszy obcokrajowiec w historii Cleareksu Chorzów będzie w nim występować tylko do końca grudnia 2019 r. Dalsza umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Wadim Iwanow w ostatnim czasie rzadko pojawiał się na parkietach futsalowej Ekstraklasy. Trener Mirosław Miozga zwykle nie korzystał z niego w dwóch podstawowych czwórkach. W tym tygodniu władze klubu zdecydowały o przedwczesnym zakończeniu współpracy z futsalowcem z Ukrainy.

33-latek pozostanie w klubie do końca grudnia 2019 r. (w tym czasie Clearex rozegra jeszcze sześć spotkań w Ekstraklasie). Dalsza umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 r. Iwanow przedłużył kontrakt o dwa lata.

Ukrainiec jest pierwszym obcokrajowcem w historii chorzowskiego klubu (obecnie w kadrze jest także jego rodak Roman Wachuła). Clearex sprowadził go w grudniu 2016 r. z Red Devils Chojnice. Iwanow ma na koncie 28 meczów w reprezentacji Ukrainy.

Z Cleareksem Iwanow wywalczył w 2017 r. Puchar Polski, zaś w 2019 r. brązowy medal mistrzostw Polski.

Z naszych informacji wynika, że Clearex nie zamierza pozyskiwać zimą innego futsalowca w miejsce Iwanowa. W kadrze pozostanie 14 piłkarzy (3 bramkarzy i 11 zawodników z pola).

Przypomnijmy, że nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie w Ekstraklasie w niedzielę (10.11., godz. 18) w Chojnicach z Red Devils.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości