Warsztaty psychologiczne w chorzowskim Hospicjum

Warsztaty psychologiczne w chorzowskim Hospicjum

Niesienie pomocy innym w trudnej sytuacji jest szlachetnym czynem. Równolegle warto zadbać o własną higienę psychiczną. Pomóc temu mogą bezpłatne warsztaty w chorzowskim Hospicjum.


Chorzowskie Hospicjum zaprasza do udziału w warsztacie biblioterapeutycznym, przygotowanym na podstawie fragmentu książki Anny Kulki-Doleckiej, „Wyjrzeć przez okno”. Wydarzenie organizowane w ramach kampanii: „Ważni – niewidzialni. Zauważ, zrozum, wesprzyj” poświęconej opiekunom rodzinnym. Zaproszenie skierowane jest do osób, które na co dzień opiekują się chorującym lub niepełnosprawnym członkiem rodziny. Warsztat będzie szczególną okazją do zatrzymania się w bieganinie codzienności, przyjrzenia się swoim przeżyciom i potrzebom, wymiany myśli w gronie osób, które podzielają doświadczenie sprawowania takiej opieki.

Warsztaty poprowadzi psycholog Hospicjum w Chorzowie, mgr Anna Widepuhl. Będą połączone z wykładem pt.: Doświadczenie choroby i straty bliskiej osoby – możliwości pomocy i wsparcia dziecka w sytuacji kryzysowej.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie w czwartek 21 listopada w godzinach od 16:30 do 19:00. Uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązują zapisy. Trzeba do dnia 19 listopada zgłosić się telefonicznie pod nr 32 249 19 90 lub mailowo na adres: hospicjum_chorzow@o2.pl

Szczegółowych informacji udziela mgr Anna Widepuhl, tel. 502 117 302

Szkolenie jest współfinansowane ze środków Miasta Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa