Reklama:


Zawodnicy UKSu Power Kuźnik z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata

Zawody Pucharu Polski dały chorzowianom przepustkę do startu w Mistrzostwach ŚwiataFot.: UM Tarnowskie Góry/facebook.com

Chorzowianie rozwiązali worek z medalami 7 razy stając na podium. Ustanowili również 7 rekordów Polski! To efekty startu UKSu Power Kuźnik w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

W Tarnowskich Górach 20 października rozgrywany był VIII Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. W zawodach wzięło udział 200 zawodników ze wszystkich liczących się klubów w Polsce. Reprezentanci UKS Power Kuźnik mogą mieć powody do zadowolenia: 7 medali, 7 rekordów polski i 2 miejsce w drużynie kobiet to bardzo dobre wyniki.

Dla chorzowskiej drużyny punktowali: Klaudia Nowak, Agata Sitko, Karolina Kołata, Aleks Szostak, Barbara Pawlik.

Rekordy Polski poprawili: Strzyga Kordian w kategorii junior do 18l. +93kg – 177,5 kg, Agata Sitko w kategorii junior do 18l. (+63kg) – poprawiła rekord dwukrotnie – na 80 i 82,5 kg, Kewin Tokarski w kategorii junior do 16l. i 74 kg – 82,5 kg oraz Karolina Kołata w kategorii seniorek +84 kg, która również dwukrotnie poprawiła rekord najpierw podnosząc 76 kg, by przy następnym podejściu ustawić nowy rekord Polski na poziomie 78 kg. Najlepszy wynik zawodów i kolejny rekord Polski także należał do zawodnika UKSu, startującego w kategorii +120 kg Adama Łaskawskiego, który podniósł niewiarygodny ciężar 250,5 kg.

Dzięki dobremu występowi w Pucharze Polski zawodnicy UKS Power Kuźnik pojadą na kwietniowe Mistrzostwa Świata do czeskiego Pilzna. Wśród zawodników, którzy zdobyli kwalifikację znaleźli się: Karolina Kołata, Klaudia Nowak, Kordian Strzyga, Kewin Tokarski i Adam Łaskawski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa