Reklama:


11 listopada na Stadionie Śląskim

11 listopada na Stadionie Śląskim

Wielka wystawa militariów, strzelnica laserowa, strefa wirtualnej rzeczywistości i koncert zespołu Sebastian & Cree. To część atrakcji, czekających na tych, którzy zdecydują się 11 listopada świętować na Stadionie Śląskim.

Stadion Śląski już po raz ósmy organizuje specjalne wydarzenie z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy zgromadzeni na terenie stadionu będą mogli zobaczyć wielką wystawę militariów, w tym m.in.: czołgi, pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, armatę dywizyjną, wyrzutnię rakiet i wiele innych. Nie zabraknie również licznych wystaw, jak choćby tych dotyczących broni i amunicji, a także związanych z powstaniami śląskimi.

W programie przewidziano również występy artystyczne. Na scenie pojawią się: Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni”, Silesianie, szkoła tańca Good Mood, Cover Lover, FormaX i gwiazda wieczoru Sebastian Riedel & Cree. Dla najmłodszych przewidziano ciekawe zabawy i specjalnie przygotowane atrakcje, m.in. kolejkę na torach, trampoliny, dmuchaną ściankę wspinaczkową oraz samochodziki elektryczne.

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim będzie także okazją do wsparcia Maksa, trzynastolatka cierpiącego na chorobę Niemanna i Picka typu C. Choroba ta wymaga podawania kosztownego leku, którego miesięczny zapas kosztuje ok. 25 tysięcy złotych. Zorganizowana zbiórka połączona będzie także ze specjalną wystawą „Arsenał Maksa”, na którą składa się sprzęt wojskowy zebrany przez chłopca – pasjonata militariów.

Przed bramami Stadionu będzie również możliwość oddania krwi w ramach akcji „Krew dla Niepodległej”, która organizowana jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Krwiobus dostępny będzie w godzinach 11:00-15:00. Dla osób, które zdecydują się oddać krew przewidziano pamiątkowe koszulki.

Poniżej szczegółowy harmonogram imprezy:

– 11:00 – otwarcie bram
– 11:40 – Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni”
– 12:15 – DJ
– 12:00 – uroczyste odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”
– 12:35 – Silesianie
– 13:20 – występ taneczny szkoły Good Mood
– 13:40 – Cover Lover
– 14:40 – DJ
– 15:00 – FormaX
– 15:40 – DJ
– 16:00 – Sebastian Riedel & Cree
– 17:00 – zakończenie imprezy

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości