Reklama:


Dojeżdżasz daleko do pracy? Możesz otrzymać dofinansowanie

Dojeżdżasz daleko do pracy? Możesz otrzymać dofinansowanie

Nawet 9 tysięcy złotych może otrzymać osoba, która zdecyduje się pracować z dala od miejsca zamieszkania. Taki jednorazowy dodatek czeka na osoby bezrobotne, które podejmą pracę wymagającą codziennego dojazdu bądź przeprowadzki.

Chodzi o sytuacje, w których miejsce pracy oddalone jest od miejsca zamieszkania o ponad 80 kilometrów, bądź też dojazd komunikacją publiczną zajmuje codziennie więcej niż 3 godziny. Wtedy zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy osoby, podejmujące pracę, mogą zgłosić się po bon na kwotę nawet 9 000 złotych. W takim przypadku nie obowiązują limity zarobków, a jedynie wiek pracownika. Musi on mieć nie więcej niż 30 lat. W przypadku korzystania z bonu pochodzącego z PUP, pracodawca musi zapewnić, że zatrudni pracownika na co najmniej pół roku.

Sytuacje pracowników są traktowane indywidualnie, dlatego najlepszym sposobem na zdobycie kompletu informacji jest zadzwonienie pod numery: 32 3497-107, 32 3497-118, 32 3497-140. Można też odwiedzić siedzibę Urzędu Pracy mieszczącą się przy ul. Opolskiej 19 – pokój nr 4 lub odwiedzić stronę internetową placówki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości