Dwie pieczenie na jednym ogniu. Puchar i dobre przetarcie

Bramkarka Niebieskich Kaja Gryczewska w meczu z Żorami obroniła m.in. dwa rzuty karneFot. Marcin Bulanda

Zawodniczki z pierwszej drużyny KPR Ruch wystąpiły w zespole rezerw, pokonując w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim MTS Żory 35:28.

Stawką meczu finałowego był awans do rozgrywek o Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Działaczom Ruchu zależało na tym, by wprowadzić do tej fazy dwa zespoły. Dlatego choć do wojewódzkiego finału awansowała nominalnie druga drużyna, to na boisku zobaczyliśmy zawodniczki z kadry, która na co dzień rywalizuje w PGNiG Superlidze.

W tej sytuacji to „Niebieskie” stały się faworytem finału z liderem I ligi – MTS Żory. I sprostały tej roli. Już po ośmiu minutach prowadziły 6:2. Później miały trochę problemów z upilnowaniem serbskiej rozgrywającej Sary Stankovski (pięć goli w I połowie). Ich przewaga zmalała do jednego gola (9:8 w 17. minucie).

Popisowo chorzowianki rozegrały końcówkę pierwszej połowy. W bramce dobrze spisywała się Kaja Gryczewska, a Magdalena Drażyk, Marcelina Polańska i Katarzyna Masłowska pokonywały bramkarkę z Żor. Ruch schodził na przerwę z ośmioma bramkami zaliczki (19:11).

Na początku II połowy chorzowiankom przytrafiło się dziesięć minut rozluźnienia. Zawodniczki z Żor ruszyły w pościg i odrobiły połowę straty (20:16). Jednak „Niebieskie” – m.in. dzięki skutecznej na prawym skrzydle Natalii Stokowiec – opanowały sytuację i podwyższyły prowadzenie. Wynik na 35:28 ustaliła Natalia Doktorczyk.

– To był dobry sprawdzian dla pierwszego zespołu przed sobotnim meczem ligowym w Jarosławiu, a jednocześnie wprowadziliśmy dwie drużyny na szczebel centralny Pucharu Polski. Dwie pieczenie na jednym ogniu – podsumował trener KPR Ruch Michał Boczek, który we wtorek poprowadził zespół razem ze szkoleniowcem rezerw Ryszardem Jarząbkiem.

Można jedynie ubolewać, że zwycięzca Pucharu Polski w województwie śląskim… nie otrzymał żadnego trofeum. Wkrótce obie drużyny „Niebieskich” mają poznać rywali na szczeblu centralnym PP.

Zobacz galerię z meczu KPR Ruch II – MTS Żory. Autorem zdjęć jest Marcin Bulanda.

Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim
KPR Ruch II Chorzów – MTS Żory 35:28 (19:11)
KPR Ruch II:
Chojnacka, K. Gryczewska – Jasinowska 2, Drażyk 7, Polańska 6, Masłowska 4, Jaroszewska 2, Piotrkowska 4, Doktorczyk 3, Cygan, Rodak, Lipok 2, Sójka, Grabińska, Stokowiec 5.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa