Reklama:


Startuje Puchar ChLF. Pierwszy raz tak wcześnie

Startuje Puchar ChLF. Pierwszy raz tak wcześnie
Pucharu ChLF broni Mateco, które w pierwszej rundzie zmierzy się - 17 listopada - z KlimzowcemFot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

Po szóstej kolejce ligowej rozpoczęła się przerwa, ale nie wszystkie drużyny będą mieć wolne. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się czternasta edycja Pucharu Ligi, do której zgłosiło się 13 zespołów.

I LIGA: Drużyny nie rozegrały jeszcze 1/3 meczów w tym sezonie, ale wszystko wskazuje na to, że walka o tytuł mistrzowski będzie wewnętrzną sprawą dwóch ekip, które od lat dyktują warunki w ChLF – Budoserwisu i Irex Gazu. W 6. kolejce lider nie dał szans najmocniejszemu z beniaminków – Bryce, z kolei Irex Gaz rozbił zamykającą tabelę Hildę.

W poprzednich sezonach wspomnianej dwójce szyki próbowała pokrzyżować Victoria. Jednak zespół z Klimzowca najpierw przegrał z Budoserwisem (1:3), potem z Irex Gazem (3:5), a w ostatniej kolejce sensacyjnie uległ Gemini 4:5. Do lidera traci już dziewięć punktów.

Na podium awansował Danmar Kuś, który – głównie dzięki świetnie dysponowanemu Robertowi Pleszakowi (4 gole) – wygrał z zajmującą do tej pory trzecie miejsce drużyną Riker-Silesia. Po słabszym początku właściwy rytm wydaje się łapać Mateco. Zotex-Thunder w zaległym meczu okazał się lepszy od Wspólnie, ale na drugi dzień nie zdołał zapunktować ponownie – w spotkaniu z Klimzowcem.

Tabela – wyłączając prowadzącą dwójkę – jest mocno spłaszczona. Między trzecim Danmarem a dziesiątym Gemini są zaledwie cztery punkty różnicy. Pierwszoligowcy wznowią walkę o punkty dopiero 1 grudnia.

Mecz zaległy
Wspólnie dla Chorzowa – Zotex-Thunder 3:4

Mordzak 2, Kośny – Linkiewicz 3, Nowak.

6. kolejka
Riker-Silesia – Danmar Kuś 3:6

Malec 2, Kubara – Pleszak 4, Karwiński 2;
Bryka – Budoserwis 1:5
Nowak – Bystrzowski 2, Ogórek 2, Mania;
AC Hilda – Irex Gaz 2:8
Breguła, Wawros – Górny 2, Rymaszewski 2, Tarnówka 2, Langner, Szczyrba;
Gemini Alpol – Victoria Klimzowiec 5:4
Król 2, Browarski, Górczyński, S. Grzebieniowski – Guzowski, Kłosek, Osiński, Marcin Winciersz;
Wspólnie dla Chorzowa – Mateco 1:5
Przybyła – Wolniewicz 3, Kasperek, Szałkowski;
Zotex-Thunder – Klimzowiec 2:3
Kaczmarczyk 2 – Błaszczyk 2, Bidelski.

Tabela: Budoserwis 18 pkt., Irex Gaz 15, Danmar Kuś 10, Riker Silesia 10, Victoria 9, Bryka 9, Klimzowiec 9, Mateco 8, Zotex-Thunder 6, Gemini Alpol 6, Wspólnie dla Chorzowa 3, AC Hilda 3.


II LIGA: Autor Team, Efekt i Tajfun, czyli zespoły z przeszłością w lidze siemianowickiej (która przed tym sezonem zawiesiła działalność), świetnie radzą sobie w Chorzowie. Wszystkie odniosły kolejne zwycięstwa. Cenny jest zwłaszcza sukces Tajfunu, który pokonał dotychczasowego wicelidera – Dam Pack Kalimex 2:1.

Piłkarze Tele-Nat&Milon – po oddaniu poprzedniego meczu walkowerem – tym razem skompletowali piątkę na mecz z Wert Know-How. „Czerwona latarnia” została jednak rozgromiona 1:11. W kryzysie pogrążony jest także Stokson, który po efektownym 6:0 z Koreją na inaugurację przegrał wszystkie następne mecze.

Drugoligowcy powrócą na boisko przy ul. Granicznej 23 listopada. Natomiast już w najbliższą sobotę (16.11.) zostanie rozegrany awansem mecz Efekt – Dam Pack Kalimex. Będzie to jeden z dwóch meczów poprzedzających spotkanie Cleareksu Chorzów z GSF Gliwice w Futsal Ekstraklasie. Efekt i Dam Pack zmierzą się w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 w sobotę o godz. 14.00 – więcej o tym TUTAJ.

6. kolejka
Stokson – Kraken Team 3:5

Baic 2, Sadło – Malordy 3, Lenert, Przyłębski;
Dam Pack Kalimex – Tajfun 1:2
Misterka – Możdżeń 2;
Wert Know-How – Tele-Nat&Milon 11:1
Beiner 3, Johna 2, Pietrzyk 2, Karaś, Kocieł, Łaskawiec, Mazurek – K. Witkowski;
KS Siekiera Piła – Contra 1:2
Liksza – Swatek, Woldański;
WSD – Efekt Chorzów 2:5
Pogoda 2 – Mzyk 2, Doroshchuk, Jędruś, Painta;
Autor Team – Koreja.pl 6:2
Chwiendacz 2, Kordaczka 2, D. Matusiak, M. Matusiak – Bronisz, Szaton.

Tabela: Autor Team 16 pkt., Efekt 15, Contra 13, Tajfun 13, Dam Pack Kalimex 12, Kraken 9, Wert Know-How 7, WSD 7, Koreja.pl 6, Stokson 3, KS Siekiera Piła 3, Tele-Nat&Milon 0.

Po raz pierwszy w historii rozgrywki o Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu rozpoczną się jesienią. W niedzielę, 17 listopada, odbędą się mecze 1/8 finału.

Do czternastej edycji Pucharu ChLF zgłosiło się 13 drużyn – dziewięć z pierwszej ligi oraz cztery z drugiej. Organizatorzy rozstawili trzy najlepsze ekipy poprzedniego sezonu: Irex Gaz, Budoserwis oraz Victorię. Wspomniana trójka otrzymała na początek wolny los, do rywalizacji włączy się począwszy od majowych ćwierćfinałów.

W 1/8 finału dojdzie do dwóch meczów z udziałem pierwszoligowców. Gemini Alpol zagra z Riker-Silesią zaś broniące trofeum Mateco z Klimzowcem. Kolejna faza pucharowa odbędzie się w maju przyszłego roku, już po zakończeniu sezonu ligowego. Triumfatora rozgrywek poznamy 17 maja 2020 r.

Terminarz 14. edycji Pucharu ChLF

1/8 finału – niedziela, 17 listopada, hala przy ul. Granicznej
Godz. 8.00: Gemini Alpol – Riker Silesia
Godz. 8.50: Dam Pack Kalimex – AC Hilda
Godz. 9.40: Contra – Tajfun
Godz. 10.30: Bryka – Stokson
Godz. 11.20: Mateco – Klimzowiec
Wolny los: Irex Gaz, Budoserwis, Victoria

Ćwierćfinały – 9 maja 2020 r.
Irex Gaz – Gemini Alpol/Riker Silesia (ćwierćfinał 1)
Dam Pack Kalimex/AC Hilda – Contra/Tajfun (ćwierćfinał 2)
Budoserwis – Bryka/Stokson (ćwierćfinał 3)
Klimzowiec/Mateco – Victoria Klimzowiec (ćwierćfinał 4)

Półfinały – 16 maja 2020 r.
zwycięzca ćwierćfinału 1 – zwycięzca ćwierćfinału 2
zwycięzca ćwierćfinału 3 – zwycięzca ćwierćfinału 4

Finał – 17 maja 2020 r.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości