Rusza I edycja wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Są projekty z Chorzowa

Rusza I edycja wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Są projekty z Chorzowa

Plac zabaw w Parku Śląskim, nowy wybieg dla panter śnieżnych, a może nowe murale wokół Zoo? To kilka z chorzowskich projektów, które mogą być zrealizowane w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Głosowanie rozpoczęło się 12 listopada i potrwa do końca miesiąca. Każda z osób biorących udział w głosowaniu ma do dyspozycji cztery punkty. Jeden trzeba przyznać na wybrane zadanie o zasięgu wojewódzkim. Pozostałe trzy można dowolnie przydzielać na zadania w podregionach – np. trzy punkty na jedno zadanie, lub po jednym, na zadania z różnych podregionów. W przypadku zmiany zdania można inaczej przyznać głosy – wystarczy kliknąć ponownie w zaznaczoną punktację lub kliknąć „anuluj wybór” na dole strony. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie się – należy podać swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu) i potwierdzić klikając „wyślij”. Ostatni etap głosowania to zatwierdzenie, które dokonuje się poprzez wpisanie kodu otrzymanego drogą SMS na wskazany wcześniej numer telefonu i kliknięcie „zatwierdź”.

Głosować można pod tym adresem. Udział może wziąć każdy mieszkaniec Województwa Śląskiego, niezależnie od miejscowości, w której mieszka.

W zadaniach o zasięgu wojewódzkim znalazły się dwie propozycje z naszego miasta:

MBO-0422/W/19 – Park na tak! Plac zabaw w Parku Śląskim

MBO-1196/W/19 – Budowa wolier dla panter śnieżnych (Panthera uncia) w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Przy zadaniach w podregionach należy rozwinąć zakładkę z podregionem nr 5. Tam również są dwa wnioski bezpośrednio związane z Chorzowem:

MBO-1890/P5/19 – Wykonanie murali na murze stanowiącym część ogrodzenia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

MBO-1892/P5/19 – Olimpiada Przedszkolaka na Stadionie Śląskim

Dokładny opis zadań zaproponowanych we wnioskach dostępny jest po kliknięciu w okienko „zobacz szczegóły” pod konkretnym wnioskiem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa