Szlachetny gest zawodników Ruchu

Szlachetny gest zawodników Ruchu

Po iście hokejowym zwycięstwie 7-2 nad LZS Starowice Dolne firmy All Cargo i AS Vending postanowiły ufundować premię finansową dla drużyny Ruchu. Zawodnicy Niebieskich zdecydowali oddać pieniądze na „Szlachetną Paczkę”.

– Premia ufundowana przez partnerów Ruchu była dla nas dużym i bardzo miłym zaskoczeniem. Wspólnie w szatni zdecydowaliśmy, że całą kwotę przeznaczymy na „Szlachetną Paczkę”. Gdy tylko w bazie potrzebujących pojawią się rodziny z Chorzowa lub okolic, ruszymy na zakupy – wyjaśnia kapitan drużyny Tomasz Foszmańczyk.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Akcja opiera się na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Tym samym, zawodnicy Ruchu dołączą do grona darczyńców.

– Cieszymy się, że coraz więcej firm angażuje się w bieżącą działalność Ruchu. Jak widać, wymierne korzyści może uzyskiwać z tego tytułu nie tylko sam Klub, ale także potrzebujący. Słowa uznania należą się naszej drużynie, która zdecydowała o przekazaniu swojej premii na cel charytatywny – komentuje Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów

To nie pierwszy raz, kiedy Klub angażuje się w pomoc potrzebującym. Wcześniej przez długi czas Ruch wspierał głównym miejscem na koszulkach Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a także wraz z innymi śląskimi klubami angażował się w poprzednie edycje Szlachetnej Paczki. Tym razem sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że akcja jest oddolnym, spontanicznym gestem drużyny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa