Pomoc dla Jagódki Labus

Pomoc dla Jagódki Labus

Jagoda Labus od urodzenia walczy z artrogrypozą, czyli sztywnością stawów. Po wielu medycznych bataliach pojawiła się szansa na dojście do sprawności, jednak do końca grudnia trzeba zebrać przeszło 200 tysięcy złotych.

Razem można więcej. Poniżej publikujemy apel rodziców Jagódki.

Błagam Państwa o pomoc! Do grudnia musimy uzbierać kwotę 200 tys.zł z 370 tys. zł na operację kolan córeczki. Większość już mamy, ciągle zbieramy i mocno wierzymy w to, że dzięki takim ludziom jak Państwo uda się zrealizować marzenie córki o zdrowych nogach.

Kiedy urodziła się Jagoda, diagnozy zwaliły nas z nóg ,,Macie Państwo roślinkę”. Lekarze nie owijali w bawełnę. ,,Lepiej byłoby gdyby miała porażenie mózgowe, bo wiedzielibyśmy jak ją leczyć”, takie słowa też usłyszeliśmy. Artrogrypoza ( sztywność stawów, przykurcze i niedorozwój mięśni) – kto słyszał o takiej chorobie? Rzeczywiście jest to rzadka choroba i niewiele dzieci w Polsce na nią cierpi, na szczęście my nigdy nie przestaliśmy wierzyć w to, że córeczka będzie samodzielna. Jagódka ma 9 lat, przeszła już wiele operacji w Polsce i Niemczech, zaczęła chodzić w ortezach. Dziecko jest jednak coraz cięższe i nóżki nie dają rady utrzymać jej ciężaru, przykurcze pod kolanami są coraz większe. Jagoda chodząc na ugiętych kolanach szybko męczy się i nie jest w stanie pokonywać dużych dystansów. Nieustabilizowane stawy kolanowe, stwarzają duże niebezpieczeństwo upadku, Jagoda już trzykrotnie złamała kość udową i za każdym razem była po 6 tygodni unieruchomiona do pasa w gipsie, co w przypadku jej choroby jest bardzo niekorzystne, ponieważ stawy stają się jeszcze bardziej sztywniejsze i aby wrócić do stanu poprzedzającego złamanie potrzeba wielu miesięcy intensywnej rehabilitacji. W ortezach Jagoda czuje się jakby chodziła na szczudłach, są bezpieczne, jednak nie na przerwach lekcyjnych, kiedy dzieci dają upust swojej energii, a Jagoda niejednokrotnie chce im dorównać. Jest bardzo silną, pogodną dziewczynką z ogromną wolą walki z chorobą, intensywnie trenuje, odnosząc sukcesy na zawodach ogólnopolskich w pływaniu, ciężko pracuje na swoją sprawność i przy tym wszystkim jest wzorową uczennicą.

Przed nami więc kolejny etap leczenia dziecka, znaleźliśmy najlepszego specjalistę ortopedę jakim jest dr Paley z USA, który w 2018 r w Warszawie otworzył Europejski Instytut Paleya, gdzie leczy dzieci z ciężkimi wadami kończyn dolnych. ,,Państwa córka będzie chodziła na wyprostowanych kolanach i nie będzie już potrzebowała ortez”! Te słowa usłyszeliśmy gdy byliśmy u niego na konsultacji w Warszawie. To zdanie wypowiedział w obecności Jagody- tak więc nie możemy powiedzieć dziecku- ,,Tak się nie stanie bo nas po prostu na to nie stać”, zdajemy sobie sprawę z tego, że choćbyśmy stawali na głowie, to sami nie zdobędziemy tak wielkich pieniędzy- 370 tys. zł , bo taki jest koszt operacji, dlatego prosimy pomóżcie nam zawalczyć o zdrowie Jagódki. Podaną kwotę musimy zebrać do końca grudnia, operacja zaplanowana jest na luty w Warszawie. Na koncie Fundacji Anny Dymnej , której podopieczną jest Jagoda mamy już 170 tys. zł. Miesięczne wydatki związane z rehabilitacją i dowozem na nią dziecka wynoszą ok. 1000zł, co roku musimy zaopatrywać córkę w ortezy, których koszt to ok. 7,5-8 tys zł.

Szanowni Państwo! Prosimy pomóżcie Jagódce stąpać twardo po ziemi na własnych nogach!

Rodzice Jagody
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam, życząc dobrego zdrowia…

Marzenia. To dzięki nim unosimy się nad ziemią…. Jeśli się spełnią to nawet biegamy i chodzimy wyprostowani.

Jeżeli możecie Państwo wesprzeć finansowo leczenie Jagody prosimy o przekazanie pieniędzy na:

Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
ul.S.Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
BZ WBK S.A. 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343 z dopiskiem: JAGODA LABUS
lub online:
https://mimowszystko.org/pomagam/?subkontowicz=labus-jagoda

Przekazując 1% podatku na konto:
Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
Nr KRS 0000174486
z dopiskiem: JAGODA LABUS

https://www.siepomaga.pl/en/jagoda-labus

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa