Ruch wiceliderem. Komisja zwróciła mu dwa punkty

Ruch wiceliderem. Komisja zwróciła mu dwa punkty
Na zdjęciu: Mateusz Lechowicz zdobywa bramkę w meczu z LZS Starowice DolneFot. Marcin Bulanda

Komisja ds. Licencji Klubowych zwróciła Ruchowi Chorzów dwa punkty odebrane wcześniej za niespłacenie zobowiązań licencyjnych. Tym samym „Niebiescy” awansowali na 2. miejsce w tabeli.

W czwartek odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji III ligi Grupy 3. Jej przewodniczący Adam Ptasiński poinformował o rozpatrzeniu wniosku Ruchu Chorzów SA.

„Komisja jednogłośnie postanowiła darować karę dwóch punktów i utrzymać karę finansową (3000 zł – przyp. red.)” – poinformował Ptasiński.

„W ocenie wszystkich członków Komisji przedstawione przez Klub wyjaśnienie sytuacji finansowej i przedłożona dokumentacja, w tym zaprezentowany plan naprawczy, pozwoliły na uznanie, że nałożona uprzednio kara finansowa jest wystarczająca i spełnia swoje cele” – dodał przewodniczący Komisji.

Przypomnijmy, że Ruch stracił dwa „oczka” w sierpniu br. Klub nie zapłacił bowiem do końca lipca zobowiązań licencyjnych w wysokości ok. 800 tys. zł. Komisja przyznała wówczas „Niebieskim” warunkową licencję na grę w III lidze i nakazała im spłatę wspomnianych zaległości do końca września. Tego terminu Ruch dotrzymał.

Zwrot dwóch punktów oznacza, że na koncie chorzowian są obecnie 29 „oczka”. To zaś oznacza, że awansowali na drugie miejsce (wyprzedzając Ruch Zdzieszowice). Drużyna Łukasza Berety ma cztery punkty straty do lidera – Śląska II Wrocław.

W ostatnim meczu w tym roku „Niebiescy” zagrają na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice (sobota, 23 listopada, godz. 12.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa