Reklama:


Zawody na Stadionie Śląskim w nowym cyklu światowej federacji

Zawody na Stadionie Śląskim w nowym cyklu światowej federacji
Na zdjęciu młociarz Paweł Fajdek podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej 2019Fot. Mariusz Banduch

10 imprez na kilku kontynentach, a w tym gronie m.in. Tokio, Zagrzeb, Kingston na Jamajce i Chorzów. W nowym cyklu znalazł się organizowany na Stadionie Śląskim Memoriał Kamili Skolimowskiej.

World Athletics Continental Tour – tak nazywa się nowa seria mityngów, którą utworzyła właśnie światowa federacja lekkoatletyczna (World Athletics, dawniej IAAF). Będzie to bezpośrednie „zaplecze” najbardziej prestiżowego cyklu – Diamentowej Ligi.

W ramach Continental Tour odbywać się będą zawody podzielone na trzy kategorie: Gold (złoty), Silver (srebrny) oraz Bronze (brązowy).

W głównej – „złotej” – kategorii znalazło się 10 mityngów, w tym Memoriał Kamili Skolimowskiej, którego kolejna edycja zaplanowana została na 6 września 2020 r. Przypomnijmy, że zawody upamiętniające mistrzynię olimpijską w rzucie młotem z Sydney organizowane są na Stadionie Śląskim od 2018 r.

Oprócz zawodów w Chorzowie w kategorii Continental Tour Gold znalazły się m.in. imprezy w Tokio, jamajskim Kingston, Ostrawie czy Zagrzebiu.

– Bardzo się cieszę, że impreza, która zaledwie od dwóch lat odbywa się na Stadionie Śląskim, znajdzie się wśród czołowych mityngów świata. Stadion Śląski to bez wątpienia narodowa arena lekkoatletyczna. Memoriał to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku i dokładamy wszelkich starań, by z każdą edycją była coraz lepsza – podkreślił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Głównymi konkurencjami cyklu Continental Tour na sezon 2020 mają być: bieg na 200 m, bieg na 3000 m z przeszkodami, trójskok, rzut dyskiem i rzut młotem.

Kalendarz World Athletics Continental Tour Gold na rok 2020
10 maja – Tokio (Japonia)
13 maja – Nankin (Chiny)
22 maja – Ostrawa (Czechy)
1 czerwca – Hengelo (Holandia)
9 czerwca – Turku (Finlandia)
13 czerwca – Kingston (Jamajka)
7 lipca – Szekesfehervar (Węgry)
6 września – Chorzów, Memoriał Kamili Skolimowskiej
15 września – Zagrzeb (Chorwacja)
W kalendarzu znajdzie się jeszcze dziesiąty mityng (data i miejsce do ustalenia)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości