Reklama:


„Młody” Clearex zaczyna grę w MP. W sobotę turniej w Chorzowie

„Młody” Clearex zaczyna grę w MP. W sobotę turniej w Chorzowie
Tak przedstawia się skład Cleareksu na eliminacje MP U-18 w futsalu Fot. clearex-chorzow.pl

30 listopada w hali MORiS rozegrany zostanie turniej eliminacyjny mistrzostw Polski do lat 18 w futsalu. Clearex Chorzów powalczy z ekipami z Rudna, Zabrza, Siemianowic i Rudy Śl.

Clearex Chorzów walczy o medal w Futsal Ekstraklasie, ale nie zapomina także o młodzieży. Futsalowy klub podpisał umowę o współpracy z UKS Ruch Chorzów. W efekcie Clearex wystawi drużynę do lat 18 w eliminacjach mistrzostw Polski.

Chorzowianie trafili do grupy 8, razem z Młodością Rudno, Stalą MOSiR Zabrze, Gwiazdą Ruda Śląska oraz FC Siemianowice. Do kolejnej fazy awansują trzy najlepsze drużyny wyłonione po zsumowaniu punktacji z dwóch turniejów. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 listopada, w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego (początek o godz. 8.00). Drugi – 14 grudnia w Rudzie Śląskiej.

Trenerem młodzieżówki Cleareksu jest Wojciech Dobrzyński. Przed laty był zawodnikiem naszego klubu, z którym święcił wielkie triumfy.

W kadrze, którą Dobrzyński powołał na dwa turnieje eliminacji MP, znalazło się 19 piłkarzy: Oliwier Nadolski (bramkarz) oraz Remigiusz Bogacz, Krzysztof Kardas, Dominik Kwas, Łukasz Krysiak, Wojciech Latała, Dominik Jankowski, Kamil Janawa, Dominik Niemczyk, Rafał Hajk, Robert Rotuski, Dawid Kaczmarek, Robert Fulczyk, Denis Matla, Benedykt Janikowski, Jakub Staniszewski, Filip Brajer, Marcin Banasiuk i Łukasz Górecki.

Podczas sobotniego turnieju drużyny zagrają systemem każdy z każdym, mecze trwać będą 2×12 minut. Oto terminy meczów Cleareksu:
Godz. 9.40: Clearex – Młodość Rudno
Godz. 11.20: Clearex – Gwiazda Ruda Śląska
Godz. 13.50: Clearex – FC Siemianowice
Godz. 15.30: Clearex – Stal MOSiR Zabrze

Dodajmy, że w kolejną sobotę – 7 grudnia – w hali MORiS rozegrany zostanie turniej eliminacji mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U-14. Zobaczymy w nim dwie drużyny z Chorzowa: Clearex i Marex, a także Gwiazdę Ruda Śląska i AZS UŚ Katowice.

Tego samego dnia, tyle że o godz. 17.00, seniorzy Cleareksu zagrają u siebie z Constractem Lubawa w kolejnym spotkaniu Futsal Ekstraklasy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości