Wyjątkowe mikołajki na Stadionie Śląskim

Wyjątkowe mikołajki na Stadionie Śląskim

Wełniane bombki, świeczniki, gipsowe figurki, pierniczki, kartki świąteczne, choinki z patyczków. To wszystko przygotują uczestnicy III Spotkania z Mikołajem na Stadionie Śląskim.

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Stadion Śląski po raz trzeci przyłącza się do obchodów organizując wraz z Zespołem Szkół nr 3 w Katowicach i Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie III Spotkanie z Mikołajem.

W imprezie wezmą udział przedszkolaki, uczniowie oraz uczestnicy warsztatów z przedszkoli integracyjnych, szkół specjalnych czy WTZ. W tym roku do Chorzowa przyjadą dzieci z takich miasta jak: Rybnik, Racibórz, Leśnica, Żory, Piekary Śląskie, Jastrzębie Zdrój, Ruda Śląska oraz Katowice. W trakcie spotkania, mającego artystyczno-rekreacyjny charakter świąteczny, uczestnicy będą wykonywać ozdoby świąteczne, m.in. wełniane bombki, świeczniki, gipsowe figurki, pierniczki, kartki świąteczne, choinki z patyczków, a także wezmą udział w konkurencjach sportowych, takich jak skaczące czapeczki, rzut do celu bombką, czy choinkowe punkty. Na koniec spotkania Św. Mikołaj obdaruje uczestników prezentami.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa