Reklama:


ChLF. Trzecia siła poszukiwana

ChLF. Trzecia siła poszukiwana

W obu ligach dwa pierwsze zespoły wygrywają mecz za meczem. Na kolejnych miejscach – zwłaszcza w elicie – trwa ciągła rotacja. Drugoligowa Siekiera Piła musi pilnie uszczelnić defensywę. Znów została mocno rozbita.

I LIGA: Gdy spotyka się pierwsza z przedostatnią drużyną tabeli, szanse na niespodziankę są minimalne. Broniący się przed spadkiem piłkarze Wspólnie dla Chorzowa mogą być zadowoleni z jednego – strzelili liderowi Budoserwisowi cztery gole (nikomu wcześniej to się nie udało). Sęk w tym, że sami stracili dziewięć. Irex Gaz po dwóch wysokich wygranych tym razem zadowolił się „skromnym” 4:2 z Thunderem.

Za plecami tej dwójki trwa nieustanna rotacja. Danmar Kuś, Riker Silesia i Victoria Klimzowiec – zespoły, które zajmowały miejsca od trzeciego do piątego – przegrały w komplecie (zaskoczeniem była zwłaszcza porażka „Kusiów” z AC Hilda 2:5). Teraz ich lokaty zostały zajęte przez Klimzowiec, Brykę i Mateco.

W najbliższą niedzielę (8.12.) znów jednak wszystko może się wywrócić w walce o miejsce trzecie. Bryka zagra z Klimzowcem, a Mateco (które najwyraźniej już zapomniało o słabszym starcie) z Victorią.

7. kolejka
Klimzowiec – Riker-Silesia 5:4

Stefański, Budzik, Koniarek, K. Piskorz – Fredyk 2, Malec 2;
Danmar Kuś – AC Hilda 2:5
Kowalski 2 – Kaczmarczyk 2, Mierzwa 2, Piech;
Victoria Klimzowiec – Bryka 2:4
Dylewski 2 – Tomczyk 2, Filip, Grudzień;
Irex Gaz – Zotex Thunder 4:2
Rymaszewski 2, Lokwenc, Wysocki – Caus, Maroń;
Mateco – Gemini Alpol 8:0
Tukaj 3, D. Skorupa 2, Kasperek, Szałkowski, Wolniewicz;
Budoserwis – Wspólnie dla Chorzowa 9:4
Ogórek 3, Petrus 2, Krzyżowski, Mania, Markosyan, Śliwa – Kośny, Marzetz, Przybyła, Rybacki.

Tabela: Budoserwis 21 pkt., Irex Gaz 18, Klimzowiec 12, Bryka 12, Mateco 11, Danmar Kuś 10, Riker-Silesia 10, Victoria 9, Gemini Alpol 6, Zotex Thunder 6, AC Hilda 6, Wspólnie 3.

II LIGA: Lider i wicelider zapisali na koncie kolejne trzy punkty, ale ich spotkania zdecydowanie się różniły. O ile Efekt łatwo rozgromił Koreję 8:0, o tyle Autor Team – w meczu spadkowiczów – nie miał łatwej przeprawy. Pokonał WSD minimalnie, 3:2. Prowadząca dwójka oderwała się od reszty stawki, bo trzecia w tabeli Contra zremisowała z Dam Packiem. Po trzeciej wygranej z rzędu Kraken Team awansował na czwartą pozycję.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną” – to tytuł popularnej serii horrorów. Przenosząc to na nasze podwórko, „masakrę pile i siekierze” (KS Siekiera Piła) urządził Stokson. 14:0 to najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Siekierę Piłę rozbił Kraken (13:1).

8. kolejka
Koreja.pl – Efekt Chorzów 0:8

Painta 3, Wronowski 3, Białas, Doroshchuk
Tele-Nat&Milon – Kraken Team 3:6
Piechura, Wiertelorz 2 – Lenert 3, Jureczek, Kluz, Olszewski;
Contra – Dam Pack Kalimex 2:2
Swatek 2 – Misterka, R. Oczko;
Stokson – KS Siekiera Piła 14:0
Rotuski 4, Gieroń 2, K. Kolebski 2, Wylegała 2, M. Kolebski, Przerwa, Sadło, Stolecki;
WSD – Autor Team 2:3
Dziadek, Skiba – Węgrzyn 2, D. Matusiak;
Wert Know How – Tajfun mecz przełożony.

Tabela: Autor Team 22 pkt. (8 meczów), Efekt 21 (8), Contra 17 (8), Kraken Team 15 (8), Tajfun 13 (7), Dam Pack Kalimex 13 (8), WSD 10 (8), Stokson 9 (8), Wert Know How 7 (7), Koreja 6 (8), Siekiera Piła 3 (8), Tele-Nat&Milon 0 (8).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości