Plan Cleareksu: zakończyć rok trzema wygranymi. W sobotę pierwsza przeszkoda

Plan Cleareksu: zakończyć rok trzema wygranymi. W sobotę pierwsza przeszkoda
Rafał Krzyśka, bramkarz Cleareksu, w ostatnich meczach spisywał się znakomicieFot. Adrian Ślązok

Futsalowcy Cleareksu zagrają w sobotę (7.12.) o godzinie 17.00 z rewelacją rozgrywek Constractem Lubawa. Będą sportowe emocje, nie zabraknie także innych atrakcji w hali MORiS.

Clearex Chorzów w pierwszej rundzie Futsal Ekstraklasy wyjątkowo często gra na własnym boisku (dwa razy rywale – Gatta i Gwiazda – prosili o zamianę gospodarza). W sobotę wystąpi w hali przy ul. Dąbrowskiego już po raz siódmy w tym sezonie.

Rywalem drużyny Mirosława Miozgi będzie Constract Lubawa. Drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego to beniaminek Ekstraklasy. Radzi sobie w niej bardzo dobrze, zdobyła 18 pkt. i jest piąta w tabeli. Clearex (4.) ma identyczny dorobek, wyprzedza sobotniego przeciwnika lepszą różnicą bramek.

– Na pewno to będzie ciężki przeciwnik. Widać, że mają fajny zespół, umieją grać w piłkę. Myślę jednak, że damy radę – podkreśla Adam Wędzony, który w poprzednim meczu w Chorzowie (3:1 z Gwiazdą) zdobył dwa gole dla Cleareksu.

Optymistą jest także Rafał Krzyśka, bramkarz chorzowskiego zespołu.

– Na tle mocnych rywali jesteśmy chyba jeszcze silniejsi. Pokazujemy, że z takimi drużynami gra nam się dużo łatwiej. Będzie ciekawe widowisko, zapraszamy kibiców na halę. Nasz plan to: trzy mecze, trzy zwycięstwa i fajnie zakończyć rok – mówi „Chorzowianinowi” Rafał Krzyśka.

Po spotkaniu z  Constractem Clearex pojedzie do Białegostoku, a następnie 21 grudnia podejmie Red Dragons Pniewy. W czołówce tabeli panuje spory ścisk. Oprócz zespołów z Chorzowa i Lubawy także Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice oraz AZS UŚ Katowice mają na koncie po 18 pkt.

W tym sezonie podczas meczów Cleareksu w hali MORiS przygotowywane są także inne atrakcje. Podobnie będzie w sobotę – m.in. konkurs z nagrodami (w przerwie spotkania) oraz występ zespołu tanecznego Atria. Dla dzieci zaplanowano zabawy z animatorem.

Zobacz zapowiedź meczu Clearex – Constract z Sebastianem Leszczakiem w roli głównej. Przypominamy: początek spotkania o godz. 17.00

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa