Reklama:


ChLF. Jedni na fali, inni w kryzysie

ChLF. Jedni na fali, inni w kryzysie

Mateco wygrywa mecz za meczem, a Victoria nie potrafi się przełamać. Trzeci zespół poprzedniego sezonu jest już blisko strefy spadkowej. W walce o utrzymanie nie brakowało niestety niezdrowych emocji.

I LIGA: Budoserwis konsekwentnie odprawia kolejnych rywali z kwitkiem. O jego sile przekonała się w niedzielę Silesia, w bramce której piłka lądowała sześć razy. Lider powiększył przewagę nad Irex Gazem do sześciu punktów, ale ten drugi w niedzielę nie wyszedł na boisko przy ul. Granicznej (mecz z Danmarem został przełożony).

Na podium powróciła Bryka, która po zaciętym spotkaniu pokonała Klimzowiec. Do przerwy przegrywała 1:2, ale dzięki dwóm bramkom po zmianie stron odwróciła losy spotkania. Tuż za „pudłem” plasuje się Mateco, które wygrało czwarty mecz z rzędu. Tym razem z Victorią, z którą dzieje się ostatnio coś niedobrego (trzy kolejne porażki i miejsce w bliskim sąsiedztwie strefy spadkowej).

W niedzielę rozegrano dwa mecze z udziałem ekip z miejsc 9-12. Zotex Thunder pokonał AC Hilda 4:3, a po końcowej syrenie dwóch piłkarzy ruszyło do siebie z pretensjami. Nie utrzymali nerwów na wodzy i mogą się teraz spodziewać dyskwalifikacji na kilka kolejek. W najgorszej sytuacji w walce o utrzymanie jest Wspólnie dla Chorzowa, które uległo Gemini 1:4.

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia w tym roku kolejka ChLF – w sobotę zagrają drugoligowcy, w niedzielę pierwszoligowcy.

8. kolejka
Riker Silesia – Budoserwis 0:6

Ogórek 3, Bidelski, Bystrzowski, Mania;
Klimzowiec – Bryka 2:3
Błaszczyk, Koniarek – Grosicki, Grudzień, Wąsik;
AC Hilda – Thunder 3:4
Zając 2, Zaremba – Linkiewicz 2, Niechcioł, Nowak;
Gemini Alpol – Wspólnie dla Chorzowa 4:1
Krawczyk 2, Dornia, S. Grzebieniowski – Żmuda;
Victoria Klimzowiec – Mateco 2:3
Marcin Winciersz, Artur Winciersz – Tkacz 2, Dańko;
Mecz Irex Gaz – Danmar Kuś został przełożony.

Tabela: Budoserwis 24 pkt. (8 meczów), Irex Gaz 18 (7), Bryka 15 (8), Mateco 14 (8), Klimzowiec 12 (8), Danmar Kuś 10 (7), Riker Silesia 10 (8), Zotex Thunder 9 (8), Gemini Alpol 9 (8), Victoria 9 (8), AC Hilda 6 (8), Wspólnie 3 (8).

II LIGA: W spotkaniu zaległym z ósmej kolejki Tajfun w pierwszej połowie wypracował sobie czterobramkową zaliczkę. Po przerwie padł tylko jeden gol – honorowy dla rywali.

Mecz zaległy
Wert Know How – Tajfun 1:4

Beiner – Czapura, Hanf, Możdżeń, Szernich.

Czołówka tabeli: Autor Team 22 pkt., Efekt Chorzów 21, Contra 17, Tajfun 16, Kraken Team, Dam Pack Kalimex 13.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa