Przed Świętami Inaczej

Niezwykła niedziela w MDK. Niemal 4800 złotych trafiło do puszek Fundacji „Iskierka” podczas kolejnej imprezy charytatywnej pod nazwą „Przed świętami inaczej”, organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie.

W niedzielne popołudnie, 8 grudnia, w popularnym „emdeku” było gwarno,muzycznie i radośnie. Spotkania „Przed świętami inaczej” są organizowane od wielu lat – zarówno przed Bożym Narodzeniem, jak i przed Wielkanocą. Pracownicy MDK,wolontariusze, wychowankowie i ich bliscy łączą swe siły, aby pomagać innym.

W tym roku zbierano pieniądze na leczenie ciężko chorej Marty Konik,podopiecznej Fundacji „Iskierka”. Już od godziny piętnastej można było spróbować domowych ciast i innych pyszności przygotowanych przez pracowników, wykonać własnoręcznie świąteczne kartki i stroiki, zagrać w komputerową świąteczną grę przygotowaną przez wychowanków, zakupić ozdoby wykonane przez wychowanków kół plastycznych. Punktem kulminacyjnym spotkania było specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienie (nie tylko dla najmłodszych) pod tytułem „Czerwony Kapturek i inne osoby ubrane na czerwono” w wykonaniu nauczycieli i wolontariuszy. Następnie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” z Radzionkowa, z którym związana jest także Marta. Koleżanki i koledzy z zespołu czekają na jej powrót do wspólnych występów.

– Dziękujemy wszystkim tancerzom, plastykom, wolontariuszom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, którzy włączyli się w organizację imprezy. Oczywiście wraz z Martą dziękujemy również wszystkim tak hojnym darczyńcom – mówi Małgorzata Grabiańska-Kosior, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie

Ostatnia puszka będzie aż do samych Świąt Bożego Narodzenia wystawiona przy portierni w Młodzieżowym Domu Kultury. Wciąż można się jeszcze dorzucić

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa