Kapitan Niebieskich z nowym kontraktem. Prezes ujawnił ciekawą informację

Kapitan Niebieskich z nowym kontraktem. Prezes ujawnił ciekawą informację
Tomasz Foszmańczyk, przedłużając umowę z Niebieskimi, zgodził się na obniżenie pensjiFot. Marcin Bulanda

Tomasz Foszmańczyk to lider Niebieskich – na boisku i poza nim. Dlatego wiadomość o podpisaniu przez niego nowej umowy z pewnością ucieszy kibiców.

„Fosa” przedłużył umowę z Ruchem Chorzów do 30 czerwca 2022 r.

– Jestem szczęśliwy i dumny z tego, że przez kolejne dwa lata będę reprezentował barwy Ruchu. Klub przeżywa teraz pozytywny okres, dzieje się wiele dobrego, widać, że powoli wychodzimy na prostą. Świadczy o tym także przedłużanie umów z zawodnikami. Nie tylko ze mną, ale także z innymi, co wkrótce powinno nastąpić. Wierzę, że w najbliższym czasie Ruch będzie odnosił sukcesy nie tylko na boisku, ale także poza nim, a ja będę mógł się do nich walnie przyczynić – mówi Tomasz Foszmańczyk na oficjalnej stronie Ruchu.

Pochodzący z Bytomia pomocnik trafił do Ruchu w 1999 r. z MOSM Bytom. Miał wówczas 13 lat. Jako 17-latek zadebiutował w pierwszej drużynie (za czasów Jerzego Wyrobka, w II lidze). Grał na Cichej do 2006 r. (łącznie 41 meczów).

Po raz drugi z Ruchem związał się w marcu 2019 r. Nie zdołał zapobiec spadkowi drużyny z II ligi, ale w tym sezonie należy do wiodących postaci w ekipie Łukasza Berety. Jest liderem na boisku i poza nim – jak na kapitana przystało.

Prezes Ruchu Seweryn Siemianowski zdradził, że Foszmańczyk zgodził się na niższe wynagrodzenie w porównaniu z dotychczasową umową.

– Tomek to kluczowa postać nie tylko zespołu walczącego na boisku, ale także bardzo dobry duch szatni i całego klubu. Tym większy szacunek dla „Fosy”, bo rozumiejąc sytuację Ruchu, naszą walkę o poprawę sytuacji finansowej, zgodził się na obniżkę wynagrodzenia – skomentował Seweryn Siemianowski (cytat z oficjalnej strony klubu).

Od powrotu na Cichą Foszmańczyk rozegrał w Ruchu 26 spotkań, w których strzelił dwa gole.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa