Miejskie atrakcje w zasięgu ręki

Miejskie atrakcje w zasięgu ręki

Od połowy grudnia mieszkańcy Chorzowa mogą korzystać z nowego narzędzia, które ułatwi im planowanie wolnego czasu oraz uczestniczenie w życiu kulturalnym, społecznym i sportowym miasta.

Aplikacja mobilna COTEROZ – nawiązująca nazwą do systemu rowerów miejskich KAJTEROZ – to kalendarium, w którym będą zawarte wszystkie informacje o wydarzeniach odbywających się w Chorzowie, organizowanych zarówno przez Urząd Miasta jak i domy kultury, teatry, obiekty sportowe a także organizacje pozarządowe i inne podmioty.

Użytkownik będzie mógł filtrować kategorie wydarzeń, które są przedmiotem jego zainteresowania np. sport, kultura, wydarzenia dla dzieci, teatr czy kino. Każde wydarzenie w kalendarium będzie miało krótki opis oraz link, który przekieruje do strony organizatora po więcej informacji, z możliwością rezerwacji lub kupna biletu. Aplikacja umożliwi dzielenie się interesującymi wydarzeniami ze znajomymi za pomocą dostępnych komunikatorów. Osoby nie znające miasta skorzystają z pewnością z mapki, dzięki której odnajdą miejsce, w którym odbywa się wydarzenie.

Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w Google Play i App Store.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa