Reklama:


I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięzców projekty z Chorzowa

I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięzców projekty z Chorzowa

W połowie listopada ruszyła pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w głosowanie w Chorzowie powstanie kilka nowych inwestycji.

Wojewódzki Budżet obywatelski został podzielony na dwa segmenty: zadania o zasięgu wojewódzkim i inwestycje w podregionach. Wśród zwycięskich projektów o zasięgu wojewódzkim znalazła się budowa wolier dla panter śnieżnych (Panthera uncia) w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym oraz Park na tak! Plac zabaw w Parku Śląskim. Mieszkańcy Chorzowa będą mogli również skorzystać z programu Pociąg do kultury – gdy kupimy bilet kolejowy „tam” oraz bilet np. do teatru, to na ich podstawie, w kasie kolejowej lub u konduktora zostanie wystawiony bezpłatny bilet powrotny.

W drugiej kategorii podregionu chorzowskie projekty konkurowały z projektami dotyczącymi Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic oraz Zabrza. Tu również głosowanie przyniosło korzystne rozstrzygnięcia dla Chorzowa. W ramach I edycji MBO powstaną murale na murze stanowiącym część ogrodzenia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Odbędzie się także Olimpiada Przedszkolaka na Stadionie Śląskim. Mieszkańcy Chorzowa będą mogli skorzystać również z innych zwycięskich projektów, jednak póki co nie znamy jeszcze dokładnego miejsca ich realizacji.

Podsumowanie I edycji MBO dostępne jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości