Mistrz zaprosił Niebieskie. Na turniej z mocną obsadą

Mistrz zaprosił Niebieskie. Na turniej z mocną obsadą
Magdalena Drażyk w ataku na bramkę Piotrcovii w grudniowym meczu Pucharu PolskiFot. Marcin Bulanda

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych piłkarki ręczne Ruchu sprawdzą formę na turnieju w Lublinie. Zagrają z trzema ekipami z Superligi, w tym z krajowym hegemonem.

„Bogdanka Cup” – tak nazywa się impreza, która w sobotę i w niedzielę odbędzie się w Lublinie. Gospodarz – MKS Perła Lublin – to w tej chwili potentat w Polsce. Broni mistrzowskiego tytułu, a w tym sezonie wygrał wszystkie 10 spotkań w Superlidze. Do udziału w Noworocznym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet MKS zaprosił trzy ekipy z elity – Start Elbląg, Młyny Stoisław Koszalin oraz KPR Ruch Chorzów.

„Niebieskie” rozpoczną turniej od sobotniego spotkania ze Startem Elbląg, z którym dwukrotnie przegrały w tym sezonie w lidze. O ile spotkanie na inaugurację sezonu (20:30 w Chorzowie) było jednostronne, o tyle druga konfrontacja była bardzo zacięta, a Ruchowi niewiele zabrakło do wywalczenia choćby punktu w Elblągu (26:27).

W niedzielę podopieczne Michała Boczka zagrają najpierw z drużyną gospodarzy, która wydaje się zdecydowanym faworytem imprezy, a później z zespołem z Koszalina.

– Do Lublina pojedzie szeroki skład, prawdopodobnie 20 zawodniczek. Część z nich rzadziej dostawała szansę gry w Superlidze. Chcemy zobaczyć, jaka jest ich przydatność na tle mocnych rywali – tłumaczy Krzysztof Zioło, wiceprezes Ruchu.

Turniej w Lublinie to ostatni sprawdzian przez drugą częścią sezonu w Superlidze. Pierwszy mecz w 2020 r. Ruch rozegra 4 stycznia (godz. 17), w hali MORiS. Jego przeciwnikiem będzie KPR Gminy Kobierzyce.

Turniej „Bogdanka Cup” – terminarz
Sobota (28.12.)
MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin (godz. 16)
Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów (18.15)

Niedziela (29.12.)
Młyny Stoisław Koszalin – Start Elbląg (godz. 10)
KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin (12.15)
Młyny Stoisław Koszalin – KPR Ruch Chorzów (16)
MKS Perła Lublin – Start Elbląg (18.15)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa