Reklama:


Prezes Cleareksu: W tabeli tłok jak w tramwaju w latach 80-tych

Prezes Cleareksu: W tabeli tłok jak w tramwaju w latach 80-tych
Adam Wędzony dobrymi występami w Cleareksie zapracował na powołanie do reprezentacji PolskiFot. Adrian Ślązok

– Jeden czuje oddech drugiego – mówi Andrzej Leszczyński, prezes Cleareksu Chorzów. W tabeli Ekstraklasy panuje ogromny ścisk – drugą od ósmej drużyny dzieli tylko sześć punktów.

W sobotę (11.01.) o godz. 18.00 futsalowcy Cleareksu Chorzów rozpoczną rundę rewanżową Ekstraklasy. W pierwszym meczu w 2020 r. podejmą beniaminka GI Malepszy Futsal Leszno. Mają z nim rachunek do wyrównania, bo 7 września przegrali w Wielkopolsce 1:2. Clearex doznał jesienią czterech porażek. Ta w Lesznie uznana została za sensację.

– Mogliśmy zdobyć trzy punkty, ale tak się nie stało. Porażka była dla nas niespodziewana. Nie ukrywam, że do rewanżu podejdziemy z dużą determinacją. Musimy go wygrać, podobnie jak każdy następny mecz – podkreśla prezes futsalowców Cleareksu Andrzej Leszczyński.

Układ tabeli Futsal Ekstraklasy zwiastuje ogromne emocje w rundzie rewanżowej. Wprawdzie odskoczył Rekord Bielsko-Biała (34 pkt.), ale FC Toruń (26) i Clearex (25) nie porzuciły jeszcze myśli o dogonieniu mistrza Polski i lidera. A za plecami chorzowian już czają się: Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice (23), Constract Lubawa (22), Gatta Zduńska Wola (22), AZS UŚ Katowice (21) i Piast Gliwice (20).

– Jest tak ciasno jak w latach 80-tych w tramwaju „siódemce” albo w autobusie. Jeden czuje oddech drugiego – uśmiecha się prezes Cleareksu w rozmowie z „Chorzowianinem”. – Rekord ma już trochę przewagi, ale moim zdaniem jeszcze nic nie jest przesądzone, tym bardziej, że z Bielskiem zagramy rewanż u siebie. Nadal walczymy o pierwsze miejsce, chcemy przynieść chlubę Chorzowowi – dodaje.

W sobotnim spotkaniu z drużyną z Leszna w Cleareksie zabraknie Macieja Mizgajskiego oraz Tomasza Golly’ego. Ten pierwszy pauzuje za żółte kartki, drugi wraca do zdrowia po kontuzji.

Golly doznał urazu łąkotki w listopadowym meczu w Chojnicach. W grudniu przeszedł operację w Piekarach Śląskich. – Zaczął już z nami lekkie treningi. Ze wstępnych założeń wynika, że może zdążyć na mecz z Rekordem Bielsko-Biała (15 lutego – przyp. red.) – kończy Andrzej Leszczyński.

Dodajmy, że po spotkaniu z GI Malepszy Futsal Leszno chorzowianie zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice, a następnie w Ekstraklasie nastąpi przerwa z uwagi na mecze reprezentacji Polski w turnieju preeliminacji do mistrzostw Europy (29 stycznia – 1 lutego). Biało-Czerwoni zagrają na Malcie – z Grecją, Szwecją i gospodarzami. Wśród powołanych znalazła się trójka z Cleareksu: Mikołaj Zastawnik, Sebastian Leszczak i Adam Wędzony.

Przypominamy: mecz Clearex – Futsal Leszno rozpocznie się w sobotę (11.01.) o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, przy ul. Dąbrowskiego 113.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa