Orkiestra zagrała dla najmłodszych. Ile wpadło do puszek w Chorzowie?

Orkiestra zagrała dla najmłodszych. Ile wpadło do puszek w Chorzowie?
Widzowie zgromadzeni na meczu hokeja chętnie wspierali zbiórkę.Fot.: A. Ślązok

Mecz hokeja, animacje dla dzieci, czterogodzinny maraton zumby i ponad 86 tysięcy złotych zebranych w dwóch chorzowskich sztabach. Tak przebiegał 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sumie do puszek WOŚP w Chorzowie trafiło 86 250, 69 zł, z czego 60 497,59 zebrali wolontariusze sztabu ze sztabu przy ul. Sportowej i 25 753,10 ze sztabu przy ul. Czempiela. Wciąż trwają aukcje internetowe, dlatego łączna kwota zebrana przez chorzowskie sztaby jeszcze wzrośnie. Wolontariuszy w trakcie wielogodzinnej pracy wsparło kilka chorzowskich pizzerii ciepłym posiłkiem. Praca sztabów przebiegła bez zakłóceń, nie odnotowano żadnych incydentów w trakcie kwesty.

Finały WOŚP to przede wszystkim pomoc potrzebującym, ale także dobra zabawa. Na lodowisku przy CH AKS odbył się charytatywny mecz hokeja. Na tafli zmierzyły się NAJki Polonia Bytom, amatorska drużyna kobieca i Drużyna Wielkiego Serca złożona z chorzowskich urzędników i artystów. Po trzech tercjach na tablicy wyników widniał remis 6:6, a zawody zakończyła seria rzutów karnych, w których również padł remis. Zdjęcia z meczu, można zobaczyć tutaj.

Kolejne wydarzenia towarzyszące zbiórkom miały miejsce w siedzibie sztabu nr 1, w Zespole Szkół Technicznych nr 1 przy ul. Sportowej. Maraton dobrej zabawy rozpoczął się o godzinie 15:00 animacjami dla najmłodszych, a od 16:00 do 20:00 salę gimnastyczną wypełniły dźwięki zumby.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości