Spotkanie ze znanym reżyserem w kinie Frajda

Spotkanie ze znanym reżyserem w kinie Frajda

Witold Giersz twórca filmów animowanych takich jak: „Czerwone i czarne”, „Koń”, „Admirał” we wtorek 14 stycznia odwiedzi Kino Frajda.

Witold Giersz jest polskim reżyserem, animatorem, autorem projektów plastycznych i scenarzystą filmów animowanych. Ukończył wydziału reżyserii kultowej Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracę w filmie animowanym rozpoczął w 1953 r. w Bielsku-Białej jako asystent reżysera i animator. Debiutował w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w 1956 r. filmem „Tajemnica starego zamku”. Od 1958 roku związał się ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie. Przez wiele lat współpracował też z poznańskim Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych, gdzie realizował między innymi animowane etiudy muzyczne.

Jego najwybitniejsze filmy to malowane techniką olejną animacje: Mały western, Czerwone i czarne, Koń, Pożar oraz lalkowy, zrealizowany wspólnie z Ludwikiem Perskim film Oczekiwanie. Ważne miejsce w twórczości Giersza zajmują filmy animowane dla dzieci, także edukacyjne.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, wstęp darmowy. W przypadku pytań można dzwonić na nr 32 247 39 58 lub pisać na adres frajda@chck.pl

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa