ChLF. Pierwsza porażka Autora

ChLF. Pierwsza porażka Autora

Po ośmiu wygranych i jednym remisie Autor Team, lider drugiej ligi, schodził z boiska pokonany. W pierwszej dywizji Irex Gaz zdobył w weekend sześć punktów i zmniejszył stratę do Budoserwisu.

I LIGA: Przerwa świąteczno-noworoczna nie wybiła z rytmu dwóch najwyżej notowanych zespołów w ChLF. Budoserwis pokonał Klimzowiec 4:0 i ma spore szanse, by pierwszą rundę zakończyć z maksymalnym dorobkiem punktowym (pozostały mu bowiem mecze z zespołami z dolnych rejonów tabeli – Gemini i Hildą).

Irex Gaz nie zamierza ułatwiać zadania liderowi. W weekend dopisał sześć „oczek” – najpierw pokonał w meczu zaległym Danmar Kuś, a później przerwał zwycięski marsz Mateco (pięć wygranych z rzędu), pokonując je 3:1.

Dwa i pół miesiąca – tyle na zwycięstwo czekać musiała Victoria Klimzowiec oraz Riker Silesia. W meczu Danmaru z Gemini bramki padały średnio co trzy minuty z małym okładem. Cztery z siedmiu goli dla zwycięskiej ekipy strzelił Dariusz Gaszi. Mamy także niestety pierwszy walkower. Zamykające tabelę Wspólnie dla Chorzowa nie stawiło się na mecz z Bryką.

W najbliższą niedzielę (19 stycznia) zakończy się pierwsza runda rozgrywek. Najciekawiej zapowiadający się mecz Bryki z Mateco (3. z 4. zespołem) został przełożony.

Mecz zaległy
Danmar Kuś – Irex Gaz 2:7
Kowalski, Pleszak – Tarnówka 3, Wysocki 2, Lokwenc, Rymaszewski;
10. kolejka
Bryka – Wspólnie dla Chorzowa 5:0 (walkower)
Wspólnie nie stawiło się na mecz
Danmar Kuś – Gemini Alpol 6:7
Karwiński 3, Goncik, Kasprzak, Pleszak – Gaszi 4, Browarski, Dornia, Kuza;
Klimzowiec – Budoserwis 0:4
Ł. Bidelski, Mania, Markosyan, Ogórek;
AC Hilda – Riker Silesia 3:5
Zając 2, Zaremba – Malec 2, R. Świętek 2, Pieniak;
Irex Gaz – Mateco 3:1
Lokwenc, Rymaszewski, Tarnówka – Andrzejewski;
Zotex Thunder – Victoria Klimzowiec 0:2
Guzowski, Marcin Winciersz.

Tabela: Budoserwis 27 pkt. (9 meczów), Irex Gaz 24 (9), Bryka 21 (10), Mateco 17 (10), Danmar Kuś 13 (10), Riker Silesia 13 (9), Victoria 12 (9), Klimzowiec 12 (9), Gemini 12 (10), Zotex Thunder 9 (10), AC Hilda 6 (9), Wspólnie 3 (10).

II LIGA: Lider zatrzymany! W dziesiątej kolejce Autor Team nie poradził sobie z Dam Packiem. Zaprawiony w bojach w ChLF rywal objął prowadzenie za sprawą Pawła Tkocza, a później świetnie się bronił. Bramkarz Dam Packu nie dał się pokonać i niespodzianka stała się faktem. Po potknięciu Autor już czuje na plecach oddech Efektu i Contry.

Zakończyła się seria Stoksonu bez straty gola (poprzednie trzy mecze były „na zero” z tyłu), ale nie seria zwycięstw. Zespół ten wygrał po raz czwarty z rzędu.

10. kolejka
Dam Pack Kalimex – Autor Team 1:0

Tkocz;
Tele-Nat&Milon – WSD 4:9
Kuczek 2, Piechura 2 – Kapuściński 3, Ł. Sabalski 2, Banaszak, Daniel, Pogoda, A. Sabalski;
Contra – Tajfun 3:1
Bienek, Leoniak, P. Smak – Kupka;
Stokson – Wert Know How 4:3
K. Kolebski 3, Sadło – Gąsior, Johna, Mazurek;
Kraken Team – Koreja.pl 1:6
Kowalski – Majchrzak 2, Gawenda, Glueck, Kempka, Langer;
KS Siekiera Piła – Efekt Chorzów 4:15
Liksza 4 – Painta 6, Jędruś 4, Krawczyk 2, Białas, Doroshchuk, Kucab.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości