Ekonomik i Słowak najwyżej w rankingu. Jak wypadły pozostałe szkoły?

Ekonomik i Słowak najwyżej w rankingu. Jak wypadły pozostałe szkoły?
ULO im. Juliusza Słowackiego i CKZiUFot.: Marcin Śliwa

Chorzowskie szkoły średnie znalazły się wśród 500 najlepszych w Polsce! Wczoraj ogłoszono wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.

9 stycznia na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podane zostały wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. W zestawieniu w kategorii liceów doceniono: Uniwersyteckie I LO w Chorzowie – Słowak („Złota Szkoła 2020”) – miejsce 129, Katolik Chorzów – miejsce 205 i 3 LO Batory Chorzów – 440. W kategorii techników w pierwszej 100 znalazło się Technikum Ekonomiczne w CKZiU w Chorzowie uzyskując tytuł „Złotej Szkoły 2020”. Wyróżnione zostały Technikum Chemiczne (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie) i Technikum Mechaniczno-Elektryczne (ZSTiO nr 3 w Chorzowie).

– To znaczące osiągnięcie naszej edukacji i powód do dumy. Gratuluję uczniom i nauczycielom – mówi Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

Licea
129. Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego
205. LO S.R.K.A.K. „Katolik”
440. III LO im. Stefana Batorego
Technika
98. Technikum Ekonomiczne w CKZiU
273. Technikum Chemiczne ZSTiO nr 4
486. Technikum Mechaniczno-Elektryczne ZSTiO nr 3

Zestawienie opracowywane jest co roku przez portal Perspektywy. Trwa nieprzerwanie od 22 lat i obowiązują w nim stałe kryteria. W przypadku liceów na miejsce w rankingu składają się w 25% sukcesy w olimpiadach, w 30% matura z przedmiotów obowiązkowych oraz w 45% matura z przedmiotów dodatkowych. W technikach metodologia jest nieco inna, gdyż sukcesy w olimpiadach to 20%, matura z przedmiotów obowiązkowych 20%, matura z przedmiotów dodatkowych 30% oraz egzamin zawodowy o wartości 30%.

Jak podkreślają organizatorzy zestawienie Perspektyw wciąż nie jest rankingiem idealnym ponieważ… nie da się takiego stworzyć.

– Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła i trudno te wszystkie marzenia o szkole idealnej zmieścić w jednym wspólnym zestawieniu – komentował na uroczystej gali prof. dr hab. Jan Łaszczyk, przewodniczący Kapituły Rankingu Perspektyw

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości