Clearex walczy o złoto i już myśli o przyszłym sezonie. Nowe umowy dla wszystkich

Clearex walczy o złoto i już myśli o przyszłym sezonie. Nowe umowy dla wszystkich
Stabilny skład równa się dobre wyniki. Clearex jest obecnie wiceliderem EkstraklasyFot. Adrian Ślązok

Wicelider Futsal Ekstraklasy nadal wierzy w dogonienie Rekordu Bielsko-Biała. Równolegle władze klubu zadbały o kadrę na przyszły sezon. W Chorzowie wybrano stabilizację.

„Miło nam poinformować, że wszyscy piłkarze CLEAREX-u Chorzów, znajdujący się w naszej kadrze na rozpoczętą właśnie rundę rewanżową Futsal Ekstraklasy, przedłużyli kontrakty z klubem na kolejny sezon” – poinformował pięciokrotny mistrz Polski.

Podczas gdy w innych klubach często dochodziło do zmian kadrowych, Clearex od pewnego czasu stawiał na stabilizację. Wspomniana decyzja jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Cieszy, że w Chorzowie zdecydował się kontynuować karierę m.in. Mikołaj Zastawnik, uznawany za jednego z najlepszych polskich futsalowców. Gdy w maju przedłużał kontrakt na sezon 2019/20, podkreślał, że zostaje jeszcze na rok. Teraz złożył podpis na kolejnej umowie.

Clearex zanotował udany początek 2020 r., pokonując u siebie Futsal Leszno 4:0. Wygrana dała mu awans na pozycję wicelidera Ekstraklasy. W tym miesiącu naszych futsalowców czeka jeszcze jedno spotkanie przed przerwą na mecze reprezentacji. 18 stycznia Clearex (godz. 17) zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

– Tabela jest tak płaska, że każda – za przeproszeniem – wtopa powoduje, że spadamy o dwa-trzy miejsca. Trzeba pilnować każdego spotkania. W sobotę gramy w Gliwicach i jedziemy po trzy punkty – podkreśla trener Mirosław Miozga.

Piłkarze z Chorzowa nie porzucili jeszcze myśli o dogonieniu otwierającego tabelę Rekordu Bielsko-Biała. Do mistrza i lidera tabeli tracą dziewięć punktów. Teoretycznie to sporo, ale…

– Jest jeszcze dwanaście kolejek. Mamy mecz z Bielskiem (15 lutego w Chorzowie – przyp. red.). Trzeba wierzyć, że dogonimy Rekord. Nadal walczymy o pierwsze miejsce – mówi „Chorzowianinowi” najlepszy strzelec Cleareksu Sebastian Leszczak.

Po meczu w Gliwicach Leszczak, a także Mikołaj Zastawnik i Adam Wędzony udadzą się na zgrupowanie kadry, która pod koniec stycznia zagra w preeliminacjach do mistrzostw Europy 2022. Turniej odbędzie się na Malcie.

Luty nasi futsalowcy rozpoczną od meczu pucharowego. W 1/16 finału Pucharu Polski pojadą do Rzeszowa na spotkanie z pierwszoligowym Heiro (8 lub 9 lutego). Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się w kolejnej rundzie z lepszym z pary: Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team – FC KJ Toruń.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa