Gońcy dostarczą urzędową korespondencję

Gońcy dostarczą urzędową korespondencję

W Urzędzie Miasta rozpoczęło się szkolenie gońców, którzy już od przyszłego tygodnia będą roznosić przesyłki wychodzące z ratusza.

Koszty doręczania korespondencji rosną z roku na rok i stanowią dodatkowe obciążenie dla budżetu miasta, uszczuplonego w 2020 roku przez decyzje z Warszawy. Skala kosztów jest duża, ze względu na kilka okresów, w których z Urzędu Miasta wypływa sporo korespondencji (np. w czasie akcji podatkowej czy wysyłki pism geodezyjnych związanych z przekształceniami). Przepisy mówią o tym, że korespondencję urzędową wymagającą potwierdzenia odbioru dostarczać może jedynie Urząd Miasta lub Poczta Polska, dlatego nie ma możliwości zlecenia tego zadania podmiotom komercyjnym. Koszt doręczenia jednej przesyłki za potwierdzeniem odbioru na Poczcie Polskiej wynosi 8 złotych. Aby szukać oszczędności, miasto ponownie zatrudni gońców, którzy do 2018 roku dostarczali część urzędowej korespondencji.

W przyszłym tygodniu pracę rozpocznie 8 osób. Na razie będzie to trzymiesięczny okres próbny. Jeśli takie rozwiązanie przyniesie prognozowane oszczędności, gońcy na stałe dołączą do załogi Urzędu Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa