Reklama:


Łukasz Janoszka wrócił do Ruchu!

Łukasz Janoszka wrócił do Ruchu!
Łukasz Janoszka ponownie w koszulce Ruchu! Zagra z numerem 14Fot. ruchchorzow.com.pl

„Ecik, witamy w domu!” – tak chorzowski Ruch poinformował o powrocie Łukasza Janoszki. Pomocnik podpisał trzyletni kontrakt z „Niebieskimi”.

O tym transferze od dawna marzyli kibice Ruchu. Gdy Łukasz Janoszka przed kilkoma laty grał przeciwko „Niebieskim” (w barwach Zagłębia Lubin), skandowali po meczu „Ecik wracaj do domu”.

Po sześciu latach wrócił! Janoszka podpisał w środę trzyletnią umowę z Ruchem.

– Powrót do Ruchu jest dla mnie bardzo przyjemnym odczuciem. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie przede wszystkim na boisku, taki mam cel. Trzyletnia umowa daje mi stabilizację. Cieszę się, że tak szybko udało nam się dogadać z prezesem. Wszystko zamknęło się właściwie w dwóch spotkaniach – jednym luźnym i drugim, gdy już ustalaliśmy warunki i dopinaliśmy szczegóły – mówił Łukasz Janoszka po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę Ruchu.

Zobacz film przedstawiający powrót Janoszki na Cichej, m.in. moment podpisywania kontaktu

„Ecik” (pseudonim odziedziczył po ojcu Marianie, który także był piłkarzem) po raz pierwszy trafił do Ruchu w 2004 r. Zadebiutował w nim w kwietniu 2005 r., w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (w II lidze). W koszulce z „eRką” grał do końca 2013 r., a następnie trafił do Zagłębia Lubin. Z Ruchem zdobył wicemistrzostwo Polski (sezon 2011/12) oraz dwa brązowe medale (2009/10 i 2013/14).

Ostatnio Janoszka był zawodnikiem Stali Mielec. W rundzie jesiennej I ligi zagrał 27 meczów, strzelił w nich osiem goli.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości