Nawałnica po przerwie! Niebieskie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Nawałnica po przerwie! Niebieskie w ćwierćfinale Pucharu Polski

KPR Ruch II pokonał Eurobud JKS Jarosław 41:31 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Chorzowskie szczypiornistki w drugiej połowie zdobyły aż 27 bramek.

Rezerwy kontynuują zwycięską serię PP. To drugi zespół Ruchu tylko na papierze. Działacze klubu już wcześniej zdecydowali, że zagrają w nim piłkarki z pierwszego składu (na co zezwalał regulamin).

Środowy rywal „Niebieskich” – Eurobud JKS Jarosław – przyjechał do Chorzowa w najsilniejszym składzie, ale… kilka zawodniczek zajęło miejsce na trybunach (m.in. Magda Balsam, Moniky Bancilon czy Natalya Turkalo). Trener Vit Teleky dał im odpocząć przed sobotnim spotkaniem ligowym z Piotrcovią.

Szansę dostały inne zawodniczki Eurobudu i początkowo radziły sobie świetnie. Ruch miał w pierwszej połowie trochę problemów. W efekcie przegrywał po 30 minutach 14:16. Na szczęście po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę.

Chorzowianki rzuciły się na rywala, pierwsze pięć minut wygrały 5:0, objęły prowadzenie (19:16) i już nie oddały go do końca. „Niebieskie” grały szybko i skutecznie. Po stracie gola natychmiast wznawiały grę i rewanżowały się rywalkom – w ten sposób kilka razy trafiła Agnieszka Piotrkowska. Wyróżniły się także m.in. Żaneta Lipok i Aleksandra Sójka.

Ruch rzucił po zmianie stron aż 27 bramek i pokonał zespół z Podkarpacia 41:31.

– Rywal przyjechał bez trzech podstawowych zawodniczek, ale nadal był to groźny zespół. W ekipie z Jarosławia nie grały przecież juniorki. W przerwie w naszej szatni nie było głośno. Wytłumaczyliśmy sobie wszystko spokojnie, konkretnie, rzeczowo, a potem zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Na boisko na II połowę wyszła zupełnie inna drużyna Ruchu – podsumował trener „Niebieskich” Michał Boczek.

Razem z Ruchem II w ćwierćfinale Pucharu Polski są także: Start Elbląg, Młyny Stoisław Koszalin oraz I-ligowa Korona Handball Kielce. Natomiast od półfinału do rywalizacji dołączą dwa najlepsze zespoły w kraju – MKS Perła Lublin i Metraco Zagłębie Lubin.

– Weszliśmy już do pucharowej elity, bardzo się cieszymy. Natomiast cały czas najważniejsza jest dla nas liga – dodał Michał Boczek.

W niej zaś Ruch wciąż zajmuje ostatnie, spadkowe miejsce i potrzebuje punktów jak tlenu. Następna okazja nadarzy się już w sobotę. „Niebieskie” zagrają w Superlidze z Młynami Stoisław Koszalin (godz. 17.00, hala MORiS przy ul. Dąbrowskiego).

1/8 finału PGNiG Pucharu Polski
KPR Ruch II Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 41:31 (14:16)
KPR Ruch II:
Chojnacka, Kuszka, K. Gryczewska – Jasinowska 3, Drażyk 1, Polańska 4, Masłowska 6, Jaroszewska 1, Piotrkowska 8, Doktorczyk, Rodak 1, Lipok 6, Sójka 4, Grabińska, Stokowiec 7.
Eurobud JKS:
Szczurek, Kulpa – Donets 6, Luberecka, Rygiel 1, Wicińska 1, Pietras 7, Strózik 5, Żukowska 5, Bieńkowska 2, Amanda Szymborska 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości