Reklama:


Przyszli do MDK, a polecieli w kosmos

Dzień pełen wrażeń zgotowali uczestnikom półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy pracownicy Śląskiego Planetarium. W sali głównej MDK stanęło mobilne planetarium, które zabrało dzieci w galaktyczną przygodę.

W trakcie seansu dzieci dowiedziały się m.in.: dlaczego na Księżycu są dziury, jak wygląda powierzchnia Marsa i dlaczego Jowisz nazywany jest obrońcą Ziemi. Wizyta mobilnego planetarium jest jednym z elementów półkolonii pt. „Tajemnice Kosmosu i wnętrza Ziemi”. Dziś dzieci zajęły się tym co nad nami, a wczoraj w trakcie wycieczki do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu sprawdzały co jest we wnętrzu Ziemi. Poza wycieczkami najmłodsi uczestniczą w wielu tematycznych warsztatach np. tworzenia modeli rakiet z odpadów wtórnych, kosmicznych strojów oraz astralnej kuchni.

– Kosmos to szeroki temat, który pozwala nam na przeprowadzenie wielu zajęć dla dzieci. Pobudza ich wyobraźnię i ułatwia przekazanie ciekawych informacji. Poza tym dostrzegliśmy popularność ostatnich Gwiezdnych Wojen wśród najmłodszych – o tym, dlaczego kosmos opowiada Justyna Szturma, kierownik półkolonii w MDK.

Obserwując z jaką pasją i zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w seansie mobilnego planetarium można przypuszczać, że któreś z nich w przyszłości zostanie astronautą.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości