Wsparcie dla firm rodzinnych

Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie zorganizowało 14 stycznia konferencję pn. “Szanse i możliwości pozyskania środków dla firm w 2020 r. Jak z sukcesem aplikować o środki pod koniec perspektywy finansowej. Ubezpieczenia w firmie rodzinnej”.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Komptetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”. Miasto Chorzów jest jednym z siedmiu miast w Polsce, realizujących program wsparcia firm rodzinnych. Zadanie to jest wykonywane przy współudziale Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Związku Miast Polskich. W ramach programu zostało utworzone Lokalne Centrum Kompetencji Firm Rodzinnych, którego operatorem jest Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Program oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bogatą bazę wiedzy.

– Przedsiębiorczość, a zwłaszcza przedsiębiorczość rodzinna tworzy krajobraz gospodarczy Chorzowa. Zależy nam, aby nasze firmy rodzinne były coraz bardziej znaczącym i trwałym elementem życia miasta, a zakorzeniona przedsiębiorczość rodzinna stanowiła jej dumę i wizytówkę – podkreśla Piotr Małecki, Prezes Centrum Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym międzynarodowym projekcie i kontakcie z Lokalnym Centrum Rozwoju Kompetencji Firm Rodzinnych w Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Wolności 61 w Chorzowie. Więcej informacji na stronie projektu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa