Reklama:


Karnawałowy koncert w ChCK

Karnawałowy koncert w ChCK

Koncert Karnawałowy „Muzyka z czterech stron świata” to duża dawka muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata. Moc muzycznych wrażeń już 19 stycznia w Chorzowskim Centrum Kultury.

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Mroźna, surowa północ Europy, odmalowana w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśniach wielogłosowych. Nie zabraknie znanych motywów „Pieśni Solvejgi” i „W grocie króla gór” z baletu „Peer Gynt”. Następnie na widzów czekać będzie żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego („Cyrulik sewilski”, „Kopciuszek”), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach i fortepianowej fantazji na motywach opery „Carmen” Georgesa Bizeta.

Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway’u. Na scenie wybrzmią fragmenty słynnych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina („Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor”), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery „Eugeniusz Oniegin”) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery „Aleko”). Karnawałowa zabawa w amerykańskim stylu to kompozycje fortepianowe ojca muzyki jazzowej George’a Gershwina („Błękitna rapsodia”) oraz hity wszechczasów – piosenki i chóry z musicali „Skrzypek na dachu” „The Cats” i „Pippin”!

Wyjątkowy program karnawałowy skomponowano wyłącznie z utworów ansamblowych oraz muzyki na fortepian solo. Na scenie wystąpi sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego oraz słowo wiążące.

Bilety do nabycia w kasie ChCK w cenie 50 zł. Więcej informacji i rezerwacja biletów mailowo pod adresem sabina@chck.pl lub telefonicznie pod nr 32 349 78 67/65/63

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa