Żeby Cię lepiej słyszeć

Żeby Cię lepiej słyszeć

Na platformie internetowej zrzutka.pl trwa zbiórka środków na komplet aparatów słuchowych dla młodej chorzowianki, Pauliny Marker. Potrzeba 5000 złotych.


Paulina Marker ma 28 lat. Urodziła się i mieszka w Chorzowie. Kształciła się w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Choroba wymusiła na niej rok przerwy w nauce. Pozostawała wtedy pod opieką m.in. kliniki w Lublinie. Postęp choroby udało się zatrzymać. Po ukończeniu łódzkiej szkoły dziewczyna wróciła na Śląsk. Po kilku latach sprawności i względnego zdrowia, problemy powróciły.

– Po badaniach i konsultacji z lekarzami z Lublina, okazało się, że jakakolwiek ingerencja w mój organizm, jest na tyle ryzykowna, że musi być tak jak jest – opowiada Paulina.

Zmaga się z wrodzonym naczyniakiem, który ujawnił się, gdy miała 16 lat i sprawił, że dziś dziewczyna boryka się z częściowym niedowładem mięśni, ma problemy z poruszaniem się, mową, wzrokiem i słuchem. Mimo tych trudności nie poddaje się, funkcjonuje samodzielnie. Od niedawna mieszka w nowo wybudowanym bloku przy ul. Truchana. Podjęła naukę w szkole dla dorosłych. Plany na życie zmieniała i weryfikowała kilkukrotnie. Kształci się w zakresie administracji. Ma nadzieję na powrót do sztuki. W grudniu 2019 roku otrzymała ostatnie świadczenie rentowe przyznane ze względu na niepełnosprawność.

– Mój słuch zaczął się pogarszać kilka miesięcy temu. Trafiłam do laryngologa, który zalecił używanie aparatów słuchowych. Niestety ich koszt przekracza moje możliwości – mówi Paulina.

18 stycznia br. o godz. 14.00 Paulina Marker będzie gościem emitowanej na żywo w internecie audycji Jana Jakuba Skupińskiego „Co gryzie JJa”, która będzie dostępna w ramach jego profilu facebookowego, a następnie w formie podcasta w Spotify, Zainicjowana przez J.J. Skupińskiego internetowa zrzutka na rzecz Pauliny dostępna jest tutaj. Jak dotąd udało się zebrać niespełna 10% potrzebnej sumy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa