Rosomaki z nowym wybiegiem

Rosomaki z nowym wybiegiem

Najwięksi przedstawiciele rodziny łasicowatych mają nowy dom w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Zwiększyła się też liczba tych rzadkich zwierząt żyjących w chorzowskim Zoo.

Do tej pory rosomaki miały do dyspozycji dwie woliery o powierzchni około 85 m2 każda. Rozbudowa wybiegu była koniecznością, ponieważ przez ostatnie dwa lata w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można było oglądać jedynie samicę tego gatunku Tatyanę. Warunkiem sprowadzenia dla niej samca było powiększenie przestrzeni dla tego gatunku. Rozbudowa wybiegu wpłynęła pozytywnie na decyzję koordynatora gatunku, który zdecydował o przeniesieniu do Chorzowa samca Thora.

Nowy wybieg ma 330 m2 powierzchni. Na jego terenie znajduje się wiele konarów i pni drzew, po których zwierzęta mogą się wspinać. W celu uniknięcia niekontrolowanej ucieczki zwierząt oraz w trosce o drzewa rosnące na wybiegu, ich pnie zabezpieczono specjalnymi, metalowymi osłonami. W projekcie uwzględniono również dwa baseny, które zostaną napełnione wodą gdy zrobi się cieplej. Równocześnie zwierzęta mają nadal do dyspozycji dotychczasowe woliery, w związku z czym mogą korzystać łącznie z około 500 m2.

Na filmie zamieszczonym przez Śląski Ogród Zoologiczny na portalu facebook można zobaczyć pierwsze chwile rosomaków na nowym wybiegu.

Mimo powstania nowej infrastruktury rosomaki nadal możemy oglądać w tym samym miejscu. Nowy wybieg zlokalizowany na polanie między kasami i wolierami małych ssaków drapieżnych stanowi przedłużenie istniejących już wolier dla rosomaków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości