Pieniądze na nowy projekt

Pieniądze na nowy projekt

Prowadzisz organizację pozarządową lub nieformalną grupę samopomocową? Jeśli tak, to możesz się ubiegać o grant na wsparcie działalności.

Instytut Pracy i Edukacji w Gliwicach wraz z partnerem – Instytutem Rozwoju Rynku Pracy to operatorzy projektu “Śląskie Lokalnie 2020” finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich z Narodowego Instytutu Wolności. Organizują spotkania informacyjne dla mieszkańców miast, w związku z rozpoczynającym się w lutym 2020 r. nowym naborem i możliwością składania wniosków w programie dotacyjnym. Nabór rozpocznie się 2 lutego 2020 r., potrwa do 2 marca i odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej.

Celem projektu jest rozwój młodych organizacji, grup nieformalnych, grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego. Realizatorzy będą mogli starać się o mikrogranty w wysokości od 1000 do 5000 złotych. W sumie pula grantów wynosi 600 tysięcy złotych.

Spotkanie w Chorzowie odbędzie się 21 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Józefa Lompy 13. Informacje o spotkaniu dostępne są na stronie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji o projekcie oraz wszystkie potrzebne do złożenia wniosku dokumenty znajdą Państwo również na stronie organizatora.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa