Reklama:


Uwaga na domokrążców

Uwaga na domokrążców

W ostatnich dniach pojawiła się informacja o domokrążcach, działających w Chorzowie Batorym. Udając pracowników spółdzielni mieszkaniowej okradły jednego z mieszkańców. Sprawą zajmuje się już policja.

Sprawcy zdarzenia najprawdopodobniej działali we dwójkę. Pierwszy z nich podszywając się pod pracownika spółdzielni mieszkaniowej, pod pretekstem konieczności sprawdzenia pionu wodnokanalizacyjnego dostał się do mieszkania. Odwrócił uwagę właściciela pozorując działania pomiarowe. W tym samym czasie jego wspólnik również wszedł do mieszkania i dokonał kradzieży dóbr materialnych o wartości ponad 1000 złotych.

Chorzowska komenda ponownie apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności. Najlepiej unikać przyjmowania wizyt innych osób będąc samemu w domu oraz weryfikować tożsamość osób, które chcą się dostać do mieszkania.

– To było póki co pojedyncze jedno zdarzenie, jednak nie wykluczone, że mogą być kolejne. Oszuści często próbują udawać hydraulików, gazowników, pracowników spółdzielni lub policjantów. Najskuteczniejszą metodą na sprawdzenie, czy osoba przy naszych drzwiach jest rzeczywiście tym za kogo się podaje jest telefon do instytucji, którą ma reprezentować – zaleca podinsp. Małgorzata Biernacka z chorzowskiej komendy.

Jest to normalna procedura i nie należy się krępować pytania o legitymację służbową. Jednocześnie przypominamy, policja nigdy nie prosi o pomoc w tajnych działaniach oraz nie pobiera od nikogo pieniędzy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości