„Scena pod schodami” czeka na pomysły

"Scena pod schodami" czeka na ludzi, którzy chcieliby tu zrealizować swój projekt.Fot.: P. Mikołajczyk

Przestrzeń w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury, w której dawniej działały Kultura i Dziekanat, zyska nowe życie. Wczoraj nastąpiła uroczysta inauguracja „Sceny pod schodami”.

„Scena pod schodami” to nowa przestrzeń na działalność kulturalną w Chorzowie. Będzie to miejsce otwarte dla niezależnych twórców mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną. Będzie tu również można miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

– W Chorzowie brakuje miejsca dla kontrkultury – właśnie takie miejsce chcemy stworzyć. Liczymy na to, że chorzowianie wykorzystają „Scenę pod schodami” do własnej ekspresji artystycznej – zapowiada Tomasz Ignalski, dyrektor ChCK

Jak tłumaczył ze sceny Tomasz Ignalski, choć w mieście jest kilka jednostek kulturalnych to napięte harmonogramy działań utrudniają „wypłynięcie” młodym, lokalnym artystom, którzy często dopiero debiutują. „Scena pod schodami” ma wypełnić te lukę i pozwolić młodym twórcom spróbować swoich sił na scenie, niezależnie od rodzaju wykonywanej sztuki.

Na imprezie inaugurującej działalność nowego miejsca na scenie wybrzmiały kolędy, pastorałki i utwory znane z musicali w wykonaniu Barbary Duckiej i Marty Tadli.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa