Reklama:


Znany raper nakręcił w Chorzowie… musical

Twórcy na planie teledysku.Fot.: materiały prasowe grupy 9LITER FILMY

Dziś w nocy premierę miał pierwszy odcinek bezprecedensowego projektu muzycznego, promujący najnowszą płytę legendarnego rapera O.S.T.R’a pt. „Gniew”. Jest to odcinkowy musical łączący w sobie opowieść fabularną z muzyką.

Film został wyprodukowany przez chorzowskie studio 9LITER FILMY, a za kamerą stanął reżyser i operator Błażej Jankowiak. Choć urodził się w Katowicach to całe życie mieszka w Chorzowie. Znany jest z produkcji teledysków i krótkich form filmowych utrzymanych w onirycznym stylu. Pracuje z czołówką polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jest zwycięzcą m.in. New York Hip Hop Film Festival za reżyserię filmu „Priepast” czy Albuquerque Film + Music Experience 2019 w kategorii najlepszy teledysk. Choć w swoich produkcjach często wykorzystuje plenery z całego świata, tym razem zdecydował się na śląski krajobraz, dzięki czemu w filmie możemy zobaczyć m. in.: ul. Powstańców w Chorzowie.

– Często szukamy interesujących miejsc daleko, na całym świecie. Tam jednak często okazuje się, że nie są one już tak atrakcyjne, dlatego zdecydowaliśmy się na realizację w rodzinnych stronach – tłumaczy Błażej Jankowiak, autor filmu

Dużą rolę w wyborze miejsca odegrały również aspekty społeczno-kulturowe. Reżyser na Śląsku spotyka się z większą życzliwością i podmiotowym traktowaniem twórców. Są tu również bardziej racjonalne stawki za udostępnienie pleneru.

– Nasz region jest bardzo ciekawy i bogaty architektonicznie. Ciekawe lokacje są tutaj blisko siebie, a to ułatwia realizację – dodaje Błażej Jankowiak, autor filmu.

W obsadzie filmu oprócz samego O.S.T.R’a możemy zobaczyć Elizę Rycembel (nominowane do Oscara „Boże Ciało”), Eryka Lubosa („PSY 3”, „Ślepnąc Od Świateł”) czy znanego rapera Marcina „Kaliego” Gutkowskiego. Projekt jest innowacyjnym podejściem do promocji płyty przez film. Premiera następnego odcinka prawdopodobnie nastąpi pod koniec lutego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa