5 najlepszych sportów dla kobiet

5 najlepszych sportów dla kobiet

Styczeń zazwyczaj zbiega się z planowaniem aktywności fizycznych i zrzucaniem zbędnych, zeszłorocznych kilogramów. Sprawdź, które sporty dla kobiet są najpopularniejsze i dlaczego warto je trenować!

Kobiety lubią biegać

Jednym z najbardziej docenianych sportów jest bieganie, które jest modne zarówno wśród kobiet, jak  i mężczyzn. Biegi to bardzo uniwersalna aktywność fizyczna, która jest dostępna dla biegaczy wprawionych i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę. Biegać możesz o każdej porze roku i praktycznie w każdych warunkach, ważne jest tylko to, żebyś miała odpowiedni do pogody strój i buty treningowe damskie, które zapewnią ci dobrą przyczepność do podłoża i stabilizację kostki. 

Zajęcia fitness – urok różnorodności 

Jeśli do tej pory nie miałaś styczności z intensywniejszą aktywnością fizyczną, to pamiętaj o tym, żeby zaczynać od umiarkowanego wysiłku. Nie rzucaj się na głęboką wodę i nie próbuj od razu narzucać sobie morderczych treningów, ponieważ jest to najprostszy sposób do kontuzji i zepsucia sobie całej motywacji do ćwiczeń. Zacznij od prostych zajęć dostosowanych do twoich możliwości. Do najprostszych zajęć fitness będziesz potrzebowała stroju treningowego i butów treningowych damskich. Kluby fitness zapewniają wszystkie akcesoria do ćwiczeń i nie musisz się martwić o zabieranie czegokolwiek z domu. Przykładowe zajęcia to np. body workout, czyli ćwiczenia wzmacniające całego ciała, indoor cycling – ćwiczenia na rowerkach stacjonarnych, czy joga lub pilates, czyli zajęcia, które wprowadzają delikatną i harmonijną pracę z własnym ciałem. 

Joga, aqua joga i pilates – kobiety je uwielbiają

Buty treningowe damskie i strój do fitnessu to twoje wyposażenie na większość zajęć odbywających się w sali. Przydadzą ci się zarówno na pilatesie, jak i na wszystkich formach jogi. Z kolei na aqua jodze lub aqua aerobiku przyda ci się tylko strój kąpielowy, a specjalne pasy z pianki do ćwiczeń dostaniesz na basenie. Ćwiczenia pod okiem instruktora fitness mają wiele zalet. Do najważniejszych należy to, że przede wszystkim dostajesz prosty i czytelny instruktaż do wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Ponadto masz pewność, że trenerka lub trener skoryguje twoją postawę, jeśli nieprawidłowo wykonasz ćwiczenie. Poza tym, ćwiczenia w grupie motywują do stałego i intensywnego wysiłku!

Tańcz i chudnij!

Jednym z lepszych sposobów na zrzucenie niechcianych kilogramów jest taniec! Spora grupa kobiet wybiera właśnie tę formę ruchu, ponieważ dobrze wpływa na koordynację ruchową, spalanie tłuszczu, poczucie własnego ciała i kobiecości. Podstawowe formy tańca połączonego z aerobikiem zazwyczaj są dostępne w każdym większym klubie fitness. Możesz wybierać spośród oferty tańców latynoamerykańskich, różnych odmian zumby i tanecznych form fitnessu. Takie zajęcia są naprawdę uniwersalne i dostosowane do każdego poziomu zaawansowania.

A na deser… pole dance

Na sam koniec wisienka na torcie, czyli połączenie tańca, zajęć fitnessowych i akrobacji na rurze, czyli pole dance! Jest to jeden z bardziej kobiecych sportów, a dodatkowo wpływa na zredukowanie tkanki tłuszczowej, wzmacnia mięśnie i korzystnie wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu. W ostatnim czasie stał się on bardziej popularny i powoli zaczął zdobywać popularność i uznanie wśród kursantek. Wybierz się na zajęcia próbne, aby przekonać się, na czym polegają i czy taka forma aktywności fizycznej spełnia twoje oczekiwania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa