Cztery gole piłkarzy Cleareksu. Reprezentacja wygrała turniej na Malcie

Cztery gole piłkarzy Cleareksu. Reprezentacja wygrała turniej na Malcie
Tak Polacy cieszyli się po trzecim golu Mikołaja Zastawnika (z prawej) w meczu ze SzwecjąFot. YouTube/Łączy Nas Piłka

Polacy zrobili swoje na turnieju preeliminacji do Euro 2022, a w kadrze błysnęli chorzowianie. Mikołaj Zastawnik zdobył trzy bramki w meczu ze Szwecją, trafił także Sebastian Leszczak.

Reprezentacja Polski w futsalu ma jeszcze do rozegrania ostatni mecz imprezy na Malcie, ale żaden z rywali nie jest w stanie zepchnąć jej z pierwszego miejsca. Biało-Czerwoni zapewnili sobie awans do rundy zasadniczej eliminacji do mistrzostw Europy 2022 (odbędą się w Holandii) po zwycięstwach z Grecją (5:2) i Szwecją (6:0).

Ważną rolę – zwłaszcza w spotkaniu ze Szwedami – odegrali zawodnicy Cleareksu Chorzów. Sebastian Leszczak otworzył wynik czwartkowej potyczki. Po indywidualnej akcji przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Natomiast w II połowie klasycznego hat-tricka skompletował Mikołaj Zastawnik. Najpierw uderzył z pierwszej piłki po zagraniu z rzutu rożnego, później wykorzystał rzut karny, a na koniec trafił do pustej bramki (rywale wycofali golkipera).

Oprócz Leszczaka i Zastawnika na turnieju w maltańskim Pembroke występuje także trzeci piłkarz Cleareksu Chorzów Adam Wędzony. Polacy w ostatnim spotkaniu zmierzą się z Maltą (sobota, godz. 19).

Zobacz skrót meczu ze Szwecją, w tym bramki Leszczaka i Zastawnika oraz wywiad z tym ostatnim (źródło: Łączy Nas Piłka).

AKTUALIZACJA
W ostatnim meczu turnieju na Malcie Biało-Czerwoni rozgromili reprezentację gospodarzy 11:0. Po dwa gole strzelili zawodnicy Cleareksu – Sebastian Leszczak i Adam Wędzony.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa