Pierwsze takie wydarzenie w mieście

Pierwsze takie wydarzenie w mieście

Pochodzą z różnych środowisk, pracują w różnych branżach, mają różne poglądy. Połączyła je chęć zrobienia czegoś dla kobiet. I Konferencja Kobiet jest oddolną inicjatywą mieszkanek naszego miasta.

Urzędniczki, nauczycielki, wykładowczynie i matki. Każda jest w innym etapie życia, a ich światy różnią się. W pewnym momencie postanowiły zrobić coś dla innych. Stworzyły oddolną, nieformalną grupę chorzowianek otwartych na potrzeby i opinie innych kobiet związanych z naszym miastem.

– Spotkało się kilka kobiet, które na własną rękę działają lokalnie w tematyce kobiet. Każda z nas zajmuje się czymś innym. Postanowiłyśmy połączyć siły, aby zrobić coś fajnego dla kobiet z naszego miasta – opowiada Ewa Szyszko, jedna ze współorganizatorek I Konferencji Kobiet w Chorzowie.

Konferencja będzie składać się z 2 stref – strefy wykładowej, gdzie będzie można posłuchać ciekawych prelekcji i wziąć udział w dyskusji, a także w pracy warsztatowej, oraz drugiej strefy – przestrzeni wystawowej, udostępnionej organizacjom pozarządowym działającym w obszarze szeroko rozumianego wsparcia kobiet, w tym w zakresie rozwoju ich potencjałów i możliwości.

– Każda z nas może zrobić dla miasta coś od siebie. Znamy je z różnych perspektyw, każda z nas inaczej na nie patrzy i ma różne potrzeby. Żeby to pogodzić warto się zorganizować i porozmawiać. Wtedy będziemy mogli zrobić coś dla miasta i dla kobiet z Chorzowa – komentuje Michalina Batóg, zaangażowana w organizację wydarzenia z ramienia Urzędu Miasta.

Zamysłem organizatorek jest, aby Konferencja odbywała się cyklicznie raz do roku. Panie mają również w planach organizacje regularnych wydarzeń dla kobiet przez cały rok.

– Chcemy organizować różnorodne wydarzenia, tak aby wzmacniać i inspirować chorzowianki. Mamy różne poglądy polityczne i religijne, ale spaja nas idea kobieca. Chcemy działać, aby w mieście działo się jeszcze więcej dla kobiet – zapowiada Ewa Szyszko.

I Konferencja Kobiet w Chorzowie odbędzie się w sobotę 8 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13. Jej hasłem przewodnim będzie: „Jesteśmy różne i to nas łączy!”. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Chorzów. Zainteresowanych udziałem zapraszamy do śledzenia wydarzenia na facebooku. Wstęp wolny.

Program konferencji :

14:30 rejestracja
15:00 uroczyste otwarcie, przywitanie gości i uczestników
15:30-16:15 Odkrywamy herstorie naszego regionu (prowadzenie: Katarzyna Tobór-Osadnik)
16.15-16.30 przerwa
16:30-17:15 One Wzmocnione – coaching grupowy (prowadzenie: Kamila Sekuła-Szot)
17.15-17.45 przerwa kawowa
17:45-18:30 Aktywne kobiety w Chorzowie (prowadzenie: Fundacja Rzecz Społeczna)
18.30-18.45 przerwa
18:45-19:30 Budowanie relacji podstawą naszych działań (prowadzenie: Joanna Żydek)
19.30-19.35 słowo wstępne do filmu (dr Małgorzata Tkacz-Janik)
19:35-20:00 pokaz filmu „5 kobiet Sejmu Śląskiego”
20:00 zakończenie

Partnerami konferencji są: Kongres Kobiet Województwa Śląskiego, Śląski Szlak Kobiet, Fundacja Rzecz Społeczna, CUMA – Centrum Usług dla Młodzieży, Klub Aktywnych Rodzin, firma STOKSON, a także Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie przy ul. Lompy, gdzie odbędzie się konferencja.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa