Więcej miejsc w miejskim żłobku

Rodzice dzieci chodzących do żłobka zgodnie podkreślali, że są bardzo zadowoleni z poziomu usług świadczonych przez miejską placówkę.Fot.: M. Śliwa

Od stycznia więcej dzieci może korzystać z usług Żłobka Miejskiego w Chorzowie. Dodatkowych 11 miejsc opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia zostało utworzonych w Filii Żłobka Miejskiego przy ul. Kochanowskiego 18.

– Jestem zachwycona. Dzięki programowi Maluch+ mój syn mógł się tu dostać, a ja mogłam wrócić do pracy. To ogromny komfort psychiczny – komentuje Katarzyna Kawalec, matka półtorarocznego Adasia.

Żłobkowe sale zabaw i odpoczynku zostały doposażone w meble i sprzęt. Nowością jest sala sensoryczna dla dzieci. Wyposażona została między innymi w kurtynę świetlną, drewniany zamek sensoryczny, hamak kropla i pufę sensoryczną, podświetlany stół, a także tzw. magiczny sześcian i kulę plazmową. Zakupione zostały pomoce i materiały edukacyjne. Dzieci będą mogły korzystać także z nowoczesnych, interaktywnych zabawek i innych pomocy pozytywnie wspomagających ich rozwój. Więcej atrakcji znajdzie się też na placu zabaw.

– Obecnie mamy około 700 miejsc w naszej placówce publicznej działającej w dwóch siedzibach i w żłobkach niepublicznych, które dotowane są kwotą 550 złotych na miejsce – komentuje Wiesław Ciężkowski, zastępca Prezydenta Miasta

Łączne koszty utworzenia nowych miejsc wyniosły ponad 290 000 zł, z czego 60 500 zł pochodziło z budżetu miasta, a 233 646,62 zł z dotacji w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2019. Powyższe środki umożliwiły adaptację i doposażenie pomieszczeń pozwalające na zwiększenie dotychczasowej liczby miejsc w Filii z 66 do 77.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa