Reklama:


Chorzowska pisarka z nominacją do „Książki Roku 2019”

Chorzowska pisarka z nominacją do „Książki Roku 2019”
Urodzona w Chorzowie autorka ma szanse sięgnąć po kolejne prestiżowe wyróżnienie. Fot.: Agnieszka Mandal

Najnowsza powieść Sabiny Waszut, „Narzeczona z getta”, została nominowana do nagrody „Książka Roku” przyznawanej przez portal lubimyczytac.pl i Allegro w kategorii powieść historyczna.

Sabina Waszut to urodzona w Chorzowie autorka powieści obyczajowych. Jej debiutancka powieść „Rozdroża” została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną kategorii „Pióro”, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Na rynku pojawiły się również dalsze losy bohaterów „Rozdroży” – „W obcym domu” i „Zielony Byfyj” oraz książki „Bar na starym osiedlu” i „Dobra noc”. We wrześniu 2019 ukazała się najnowsza powieść „Narzeczona z getta”.

– Książka „Narzeczona z getta” porusza sprawy, o których należy mówić głośno. Dopóki będziemy pamiętać, dopóty jest szansa, że podobne tragedie się nie powtórzą. To dla mnie ważna powieść, tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy ją docenili – opowiada Sabina Waszut

Chorzowianka dzięki nominacji do tytułu „Książka Roku” ma szanse sięgnąć po kolejne prestiżowe wyróżnienie. Kapituła konkursu decydując o nominacjach kierowała się m.in.: popularnością książki, liczbą opinii, średnią oceną i aktywnością użytkowników wokół tytułu w serwisie lubimyczytać.pl. Na nominację miała także wpływ liczba nagród przyznanych książce w Polsce i za granicą, publikacje na temat książki w mediach ogólnopolskich i światowych, popularność książki na rynku oraz wartość literacka i artystyczna, na podstawie subiektywnej opinii zespołu oceniającego.

– Maila z informacją o nominacji do nagrody Książka Roku 2019 odebrałam w poczekalni u weterynarza. Myślę, że ludzie siedzący obok zastanawiali się, dlaczego śmieję się do telefonu. Nie będę oryginalna pisząc, że jest to dla mnie duża radość i wyróżnienie – podsumowuje Sabina Waszut

Każdy czytelnik ma do dyspozycji 13 głosów, po jednym w danej kategorii. Żeby oddać głos należy zalogować się w serwisie i pod wybraną książką w danej kategorii kliknąć przycisk „Głosuję“. Nie można cofnąć oddanych głosów. Aby wziąć udział w konkursie, kliknij tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości