ChLF. Hilda ma sposób na Mateco

ChLF. Hilda ma sposób na Mateco

Broniąca się przed spadkiem AC Hilda po raz drugi w tym sezonie pokonała walczące o podium Mateco,. W II lidze Autor Team wygrał mecz na szczycie.

I LIGA: W pierwszej kolejce rundy rewanżowej większość faworytów stanęła na wysokości zadania. Budoserwis, Irex Gaz, Bryka, Victoria oraz Klimzowiec mają o trzy punkty więcej. Z tego schematu wyłamało się jedynie Mateco.

Zespół, który w ostatnim czasie wyraźnie szedł w górę i w poprzednim meczu pokonał trzecią w tabeli Brykę, niespodziewanie nie sprostał Hildzie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to wypadek przy pracy. Tyle że Mateco po raz drugi w tym sezonie uległo beniaminkowi! Poprzednio w pierwszej kolejce – 1:3. Dla AC Hilda to trzecie zwycięstwo w sezonie (oprócz Mateco pokonała jedynie Danmar Kuś). Wprawdzie nadal znajduje się w strefie spadkowej, ale zrównała się punktami z dziesiątym Zotex-Thunderem.

12. kolejka
Wspólnie dla Chorzowa – Victoria Klimzowiec 2:6

Karcz, Mordzak – Zawora 2, Marcin Winciersz 2, Kowalski, Ruth;
Irex Gaz – Riker-Silesia 8:2
M. Grzywa 3, Rymaszewski 2, Dubiel, Kubicki, Szczyrba – Malec 2;
Mateco – AC Hilda 0:1
Zaremba;
Budoserwis – Zotex-Thunder 6:0
Mania 2, Bystrzowski, Ogórek, Śliwa, Świerczyński;
Gemini Alpol – Klimzowiec 2:5
Dornia, Gondek – Błaszczyk 2, Stefański 2, Budzik;
Danmar Kuś – Bryka 3:5
Pleszak 2, Skok – Grosicki, Grudzień, Walczak, Wąsik, Wojtyna.

Tabela: Budoserwis 36 pkt., Irex Gaz 33, Bryka 24, Victoria 21, Mateco 20, Klimzowiec 18, Riker-Silesia 16, Danmar Kuś 13, Gemini Alpol 12, Zotex-Thunder 9, AC Hilda 9, Wspólnie dla Chorzowa 3.

II LIGA: Lider minimalnie lepszy w starciu z wiceliderem. Autor Team wygrał z Efektem 4:3, umacniając się na prowadzeniu w tabeli. Pokonani spadli na trzecie miejsce. Wyprzedziła ich Contra, która od dziewięciu kolejek pozostaje niepokonana, a w tej kolejce zainkasowała trzy punkty w starciu z WSD.

Zwyżkę formy notuje Koreja.pl. W czterech ostatnich meczach zdobyła 10 punktów. Po wygranej ze Stoksonem 5:4 awansowała na 7. miejsce. Sensacją kolejki jest porażka Tajfunu z Siekierą Piłą. Ta ostatnia czekała na zwycięstwo prawie 3,5 miesiąca.

12. kolejka
Autor Team – Efekt Chorzów 4:3

Czopnik 2, Kordaczka, D. Matusiak – Pająk 2, Mzyk;
Koreja.pl – Stokson 5:4
Langer 3, Kempka, Gawenda – K. Kolebski 2, Baic, Sadło;
Kraken Team – Wert Know How 8:3
Lenert 4, Olszewski 2, Franke, Malordy – Łaskawiec 2, Johna;
Tajfun – Siekiera Piła 3:6
Adamus, Czapura, Świerk – Iwański 2, Liksza 2, Gasz, Gurgul;
WSD – Contra 2:5
Pogoda, A. Sabalski – Kutschereiter 2, Fleger, Swatek, Zajdel;
Tele-Nat&Milon – Dam Pack Kalimex 1:7
Wiśniewski – Gajda 2, Misterka 2, Lachowski, Nieć, Stanusz.

Tabela: Autor Team 31 pkt., Contra 29, Efekt 27, Dam Pack 23, Kraken Team 18, Tajfun 17, Koreja.pl 16, Stokson 15, WSD 14, Wert Know How 13, Siekiera Piła 6, Tele-Nat&Milon 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa