PGNiG Superliga. Lider nie dał szans Niebieskim

PGNiG Superliga. Lider nie dał szans Niebieskim
Żaneta Lipok została wybrana najlepszą zawodniczką Ruchu w meczu w LublinieFot. Marcin Bulanda

Żadna drużyna nie zdobyła w tym sezonie punktów w Lublinie. Ta sztuka nie udała się także Ruchowi. „Niebieskie” uległy Perle 21:33.

Broniące się przed spadkiem z PGNiG Superligi Kobiet piłkarki Ruchu Chorzów stanęły w środę przed arcytrudnym wyzwaniem. Mierzyły się z aktualnie najlepszą drużyną kraju MKS Perłą Lublin. Rywalki przeżywały ostatnio mały kryzys, przegrały dwa spotkania na wyjeździe. W swojej hali czują się jednak znakomicie. Nie straciły w niej ani jednego punktu..

Perła szybko uciekła Ruchowi. Dwa gole na początku spotkania rzuciła Dagmara Nocuń. Odpowiedziała Natalia Stokowiec, ale później przewaga faworyta rosła – 4:1, 7:2, 10:4 i 13:6.

Ruch łapał sporo kar dwuminutowych (sześć w pierwszej połowie). Grając w osłabieniu, ciężko mu było przeciwstawić się Lublinowi. Walczył dzielnie. Kaja Gryczewska obroniła kolejnego karnego w Superlidze (zastopowała Karolinę Kochaniak), a po trzech golach Żanety Lipok przewaga Perły nieco stopniała (14:9). Ostatnie słowo w tej części należało jednak do drużyny Roberta Lisa, która po 30 minutach prowadziła 18:11.

Na początku drugiej połowy trzykrotnie w ciągu niespełna ośmiu minut Gabrijelę Besen pokonała Marcelina Polańska, ale lider przez cały czas zachowywał bezpieczną przewagę. Później wzrosła ona do dziesięciu goli, po rzucie Dagmary Nocuń (28:18, w 50. minucie). Ta ostatnia była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Tuż przed syreną zdobyła ósmą bramkę, ustalając wynik na 33:21.

Chorzowianki pozostają na ostatnim miejscu w Superlidze. W przyszłym tygodniu zagrają dwa mecze w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego – ze Startem Elbląg w ćwierćfinale Pucharu Polski (12.02.) oraz z Eurobudem Jarosław w lidze (16.02.).

16. seria PGNiG Superligi Kobiet
MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 33:21 (18:11)
MKS Perła: Gawlik, Besen – Olek 2, Łabuda 2, Szarawaga 4, Więckowska 4, Gęga 3, Matuszczyk 2, Królikowska 2, Nocuń 8, Nosek 3, Kochaniak 3.
KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska, Kuszka – Jasinowska 2, Drażyk, Polańska 5, Masłowska, Jaroszewska 2, Piotrkowska 1, Doktorczyk, Cygan, Rodak, Lipok 5, Sójka 1, Grabińska 1, Stokowiec 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa