Zmarła Bożena Cierpioł

Zmarła Bożena Cierpioł

Bożena Cierpioł 1961-2020

W wieku 58 lat zmarła Bożena Cierpioł, dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, którego celem jest zapewnienie obsługi ekonomiczno – administracyjnej i organizacyjnej placówek opiekuńczo – wychowawczych prowadzonych przez Miasto Chorzów, w tym Ośrodka Wsparcia Rodziny. Wcześniej z powodzeniem kierowała działalnością chorzowskiego Domu Dziecka.

Ceniono ją za profesjonalizm, który wzbogacały i cechowały otwartość, empatia oraz umiejętność indywidualnego podejścia do każdego człowieka i problemów z jakimi przyszło mu się mierzyć. Przez wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać, zostanie – bez cienia wątpliwości – zapamiętana jako niedościgniony wzór, osoba wykonująca swoją pracę z powołaniem, energią i życzliwością. Przywołując jej pozytywne cechy nie można pominąć znakomitego kontaktu, jaki nawiązywała i utrzymywała z dziećmi – podopiecznymi miejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Wyraz uznania za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, zaangażowanie i wieloletnią działalność na rzecz dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie stanowiły nagrody i wyróżnienia, jakimi ją honorowano. W roku 2002 otrzymała indywidualną Nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a w roku 2012 chorzowski Medal za osiągnięcia w dziedzinie społecznej.  

Bożena Cierpioł urodziła się 8 grudnia 1961 roku w Chorzowie, zmarła 4 lutego 2020. Jej uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 lutego br. o godz. 9.00 w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach Śląskich przy ul. Michałkowickiej 35A.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości