Reklama:


„Dziki” upolowane. Clearex awansował w Pucharze Polski

„Dziki” upolowane. Clearex awansował w Pucharze Polski
Adam Wędzony (z lewej) i Maciej Mizgajski wpisali się na listę strzelców meczu w RzeszowieFot. Adrian Ślązok

Grające na zapleczu Ekstraklasy Heiro Rzeszów w pierwszej połowie mocno postawiło się Cleareksowi. Jednak po przerwie nasza drużyna strzeliła aż sześć goli i pewnie awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Po przerwie spowodowanej występami reprezentacji w preeliminacjach do mistrzostw Europy 2022 futsalowcy Cleareksu powrócili w niedzielę do gry. Zespół Mirosława Miozgi zmierzył się w 1/16 finału Pucharu Polski z Heiro Rzeszów, ósmym zespołem grupy południowej I ligi.

„Podkarpacie Dziki” – taki pseudonim ma Heiro – liczyły na sprawienie niespodzianki i w pierwszej połowie mocno postawiły się chorzowianom. Wprawdzie wynik otworzył – silnym uderzeniem po ziemi – Roman Wachuła, ale dwa kolejne gole strzelili piłkarze z Rzeszowa. Bartłomiej Przybyło i Sebastian Brocki pokonywali Mateusza Bednarczyka.

Clearex wyrównał w ważnym momencie. To był klasyczny „gol do szatni”. Mikołaj Zastawnik zaskoczył golkipera Heiro na siedem sekund przed syreną.

Po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inne spotkanie. Przewaga chorzowian była bezdyskusyjna. Najpierw Przemysław Dewucki idealnie dograł do Macieja Mizgajskiego, a kilka minut później Mizgajski „odwdzięczył się” Dewuckiemu. Ten ostatni trafił w 30. minucie ponownie, na 5:2 dla Cleareksu.

Kibice Heiro raz jeszcze mieli powody do radości (drugi gol Brockiego), ale ostatnie słowo należało do gości. Po szybkiej kontrze Sebastian Leszczak wyłożył piłkę Adamowi Wędzonemu (6:3), Roman Wachuła kapitalnie przymierzył z dystansu (7:3), a wynik na 8:3 ustalił Leszczak, w zamieszaniu podbramkowym.

W 1/8 finału Pucharu Polski Clearex zagra u siebie z FC Toruń (19 lutego). Torunianie wyeliminowali Grupę CRB Mrówka Mosina, po dogrywce (3:2).

Tymczasem już w sobotę, 15 lutego, w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego rozegrany zostanie hit Ekstraklasy. Wicelider tabeli Clearex podejmie lidera i mistrza kraju Rekord Bielsko-Biała. Początek spotkania o godz. 16.00.

1/16 finału Pucharu Polski
Heiro Rzeszów – Clearex Chorzów 3:8 (2:2)
Bramki:
Brocki dwie (18, 31), Przybyło (14) – Wachuła dwie (8, 33), Dewucki dwie (26, 30), Zastawnik (20), Mizgajski (22), Wędzony (31), Leszczak (37).
Clearex: Bednarczyk (Burza) – Łuszczek, Wędzony, Leszczak, Wachuła oraz Zastawnik, Seget, Mizgajski, Salisz, Dewucki, Rotuski, Bidelski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości